Komerční let k Měsíci se Space Adevntures už za 4 roky, ještě jedno místo je volné

10. 5. 2011
Lety do vesmíru

Americká společnost Space Adventures není v oboru vesmírné turistiky žádným nováčkem, naopak, na oběžnou dráhu vyslala už několik vesmírných turistů, má totiž dohodu s ruskou vesmírnou agenturou Roskosmos, od které nakupuje místa v sojuzech při cestách na ISS. Teď přišel zakladatel společnosti Eric Anderson s nabídkou komerčních letů kolem Měsíce, a opět k tomu chce využít již existujících ruských vesmírných technologií. Mimo jiné také řekl, že jedno ze dvou míst na cestu kolem Měsíce je už prodané a jakmile se prodá druhé, do 4 let by mohli první vesmírní turisté letět na Měsíc.

Se sojuzem na Měsíc

Se sojuzem na Měsíc americká společnost chce nabídnout vesmírným turistům let na Měsíc s už existujícími ruskými technologiemi do čtyř let.Součástí komplexu, který turisty na Měsíc dopraví, bude obytný modul, který poskytne dostatečný komfort astronautům na jejich sedmidenní cestě. Kolem Měsíce by měli proletět ve vzdálenosti pouhých 100 kilometrů od povrchu a opět se vrátit k Zemi. Podle Andresona je krása celého plánu v tom, že není potřeba vyvíjet žádnou novou technologii, vše lze zvládnout s již existující a dlouhými lety provozu ověřenou ruskou technologií.

Popis cesty uvedený na webu spaceadventures.com
"Vaši cestu na odvrácenou stranu Měsíce začnete startem na palubě vesmírné lodi sojuz, potom bude následovat start přídavného modulu, se kterým se sojuz na oběžné dráze spojí. Obytný modul poskytne větší pohodlí než měli astronauti misí Apollo, přídavný raketový stupeň zase poskytne palivo na cestu k Měsíci a zpět. Po spotřebování paliva se přídavný stupeň odpojí a Vy budete pokračovat dále na své majestátné pouti."
Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Lety do vesmíru

NASA zveřejnila dílčí kroky lunárního programu Artemis pro následující roky

22. 9. 2020 (novější než zobrazený článek)

NASA zveřejnila dílčí kroky lunárního programu Artemis pro následující rokyAmerická vesmírná agentura NASA zveřejnila aktualizované detaily lunárního programu Artemis. Po 18 měsících od stanovení data 2024 pro přistání posádky na Měsíci, jsou definovány klíčové součásti tohoto programu, jako jsou jeho jednotlivé fáze, a prostředky potřebné pro jeho realizaci. Program Artemis (kde je počítáno s vývojem rakety SLS, lodi Orion a přistávacího modulu) má stát do roku 2024 28 miliard dolarů.

celý článek

Další let vesmírné lodi Dragon s posádkou je v plánu na 23. října tohoto roku

15. 8. 2020 (novější než zobrazený článek)

Další let vesmírné lodi Dragon s posádkou je v plánu na 23. října tohoto rokuPrvní ostrý let posádky ve vesmírné lodi Crew Dragon proběhne 23. října. Mise Crew-1 vynese čtveřici astronautů na ISS, kteří zde zůstanou zhruba půl roku. Původně byla mise v plánu už na konec září, NASA ale nakonec vybrala říjnový termín, protože v září budou je stanici přilétat automatické nákladní lodě.

celý článek

V Mexickém zálivu přistála vesmírná loď Crew Dragon s posádkou

3. 8. 2020 (novější než zobrazený článek)

V Mexickém zálivu přistála vesmírná loď Crew Dragon s posádkouV neděli završila dvoučlenná posádka druhý testovací let vesmírné lodi Crew Dragon, když úspěšně přistála na mořské hladině. Nová vesmírná loď od společnosti SpaceX tak splnila podmínky pro certifikaci od NASA a bude moci dopravovat astronauty na Mezinárodní vesmírnou stanici. Jedná se o první soukromě vyvinutou vesmírnou loď pro posádku.

celý článek

Jak se bude chodit na záchod na Měsíci? NASA hledá nové nápady, máte nějaké?

29. 6. 2020 (novější než zobrazený článek)

Jak se bude chodit na záchod na Měsíci? NASA hledá nové nápady, máte nějaké?Americká vesmírná agentura vyzvala veřejnost, aby jí pomohla navrhnout nový záchod pro astronauty, kteří poletí na Měsíc. S nápady můžete přicházet i vy, a to do letošního srpna. Svůj čas na záchodě, tak nyní můžete věnovat i něčemu přínosnému a přemýšlet nad tím, jaké to je, dělat potřebu v šestinové gravitaci.

celý článek

Crew Dragon automaticky zakotvil s posádkou u Mezinárodní vesmírné stanice

31. 5. 2020 (novější než zobrazený článek)

Crew Dragon automaticky zakotvil s posádkou u Mezinárodní vesmírné staniceV sobotu večer proběhl odložený start rakety Falcon 9 s vesmírnou lodí Crew Dragon, která vynesla na oběžnou dráhu posádku dvou astronautů Douglase Hurleyho and Roberta Behnkena. Jde po devíti letech o první let astronautů do vesmíru ze Spojených států. V neděli večer čeká astronauty kotvení u Mezinárodní vesmírné stanice.

celý článek

Posádka Dragonu dorazila na Floridu před plánovaným středečním startem

21. 5. 2020 (novější než zobrazený článek)

Posádka Dragonu dorazila na Floridu před plánovaným středečním startemAstronauti Bob Behnken a Doug Hurley mají podle aktuálního plánu ve středu 27. května odletět na ISS v nové vesmírné lodi Crew Dragon. Jde o historicky první soukromý let do vesmíru s posádkou. Oba už dorazili do Kennedyho vesmírného centra a budou nyní testovat skafandry a samotnou loď Dragon.

První Dragon, který poveze astronauty do vesmíru, byl naplněn palivem

17. 5. 2020 (novější než zobrazený článek)

První Dragon, který poveze astronauty do vesmíru, byl naplněn palivemSpolečnost SpaceX po úspěšném tankování přesunula vesmírnou loď Crew Dragon do hangáru, kde na něj čeká raketa Falcon 9. Start lodi s dvoučlennou posádkou je stále v plánu na 27. května.