Ruská společnost hodlá do pěti let otevřít orbitální hotel nedaleko ISS

1. 9. 2011
Vesmírná turistika Oběžná dráha Lety do vesmíru ISS

Za pět let plánuje ruská společnost Orbital Technologies spustit provoz své komerční orbitální stanice (Commercial Space Station, CSS). Komplex bude mít kapacitu až sedmi hostů a bude obíhat Zemi ve výšce 320 kilometrů asi o 30 kilometrů blíže Zemi než ISS. Za pětidenní pobyt na palubě zaplatí návštěvníci pouhých 160 tisíc dolarů.

Commercial Space Station (CSS)

Commercial Space Station (CSS) Orbitální stanice, kterou plánuje otevřít ruská společnost Orbital Technologies v roce 2016.K ceně za pobyt je ale ještě třeba připočítat také cenu za cestu přes dalších 800 tisíc dolarů. Ze začátku bude stanice dopravně obsluhována zřejmě hlavně ruskými sojuzy, její design však dovoluje zakotvení množství různých vesmírných lodí, které by se měly během deseti let dostat do provozu, včetně Dragonu nebo Dreamchaseru.

Jako hlavní skupinu zákazníků si společnost Orbital Technologies představuje hlavně bohaté klienty a výzkumníky. Hlavním lákadlem je samozřejmě dech beroucí výhled a mikrogravitace. Stanice bude obíhat planetu vzdálená jen 100 kilometrů od Mezinárodní vesmírné stanice, což umožní jednodušší zásobování přímo z vesmíru v případě potřeby nebo například evakuaci posádky.

Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?

  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

  Chcete vědět o dalším článku?

  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


  Další zprávy z kategorie Vesmírná turistika

  NASA vybrala soukromou společnost Axiom Space, aby vystavěla a provozovala komerční moduly na ISS

  3. 2. 2020 (novější než zobrazený článek)

  NASA vybrala soukromou společnost Axiom Space, aby vystavěla a provozovala komerční moduly na ISSMezinárodní vesmírná stanice ISS by se měla v blízké budoucnosti rozšířit o nové obytné moduly. NASA vybrala společnost Axiom Space, se kterou chce uzavřít dohodu o jejich vývoji a následném provozu. Vznikne tak komerční část vesmírné stanice, kde budou ubytováni platící turisté. Po ukončení provozu vesmírné stanice by se tyto moduly oddělily a vznikla by nová komerční vesmírná stanice.

  celý článek

  Organizace Gateway Foundation zveřejnila své plány na výstavbu orbitální stanice s umělou gravitací

  3. 9. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Organizace Gateway Foundation zveřejnila své plány na výstavbu orbitální stanice s umělou gravitacíOrganizace Gateway Foundation představila veřejnosti své plány na výstavbu komerční orbitální stanice. Von Braun Space Station se má skládat z 24 segmentů poskládaných do rotujícího kruhu, z nichž některé budou sloužit jako hotel a jiné mohou být pronajímány k výzkumu. Rotací celé stanice potom bude zajištěna gravitace podobná jako na povrchu Měsíce. Podle aktuálních plánů by mohla stanice přijmout první návštěvníky už v roce 2025.

  celý článek

  Elon Musk naznačil cenu cesty na Mars, měla by být dostupná pro běžného člověka

  11. 2. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Elon Musk naznačil cenu cesty na Mars, měla by být dostupná pro běžného člověkaŽivot na Marsu se zdá být každým rokem reálnější. Na rozdíl od NASA a dalších vesmírných agentur, které se zatím soustředí na výzkum vesmíru malým okruhem vyvolených, intenzivně trénovaných astronautů, má společnost SpaceX cíl výrazně jiný: dostupné cesty na sousední planetu pro úplně obyčejné lidi. Podle Elona Muska by měla být cena za cestu na Mars srovnatelná s koupí domu, což by mělo umožnit postupnou kolonizaci Marsu.

  celý článek

  Suborbitální raketoplán VSS Unity společnosti Virgin Galactic dosáhl poprvé hranice vesmíru

  14. 12. 2018 (novější než zobrazený článek)

  Suborbitální raketoplán VSS Unity společnosti Virgin Galactic dosáhl poprvé hranice vesmíruRaketoplán VSS Unity vyletěl 13. prosince poprvé až ke hranici vesmíru a přiblížil tak první komerční let společnosti Virgin Galactic s vesmírnými turisty. Jde o letošní čtvrtý let raketoplánu SpaceShipTwo, který nese jméno VSS Unity, na jeho palubě byli dva piloti Mark Stucky a Rick Sturckow.

  celý článek

  SpaceX pošle první astronauty na cestu kolem Měsíce nejdříve příští rok

  4. 6. 2018 (novější než zobrazený článek)

  SpaceX pošle první astronauty na cestu kolem Měsíce nejdříve příští rokAmerická společnost SpaceX doposud plánovala poslat dva vesmírné turisty na cestu kolem Měsíce ještě do konce tohoto roku. Tyto plány se však posouvají až na příští rok, pravděpodobně na jeho polovinu. Tato mise vesmírné lodi Crew Dragon (Dragon 2) byla poprvé oznámena začátkem roku 2017 a jejím cílem bylo vynést vesmírnou loď s posádkou na raketě Falcon Heavy na takovou oběžnou dráhu, která by ji zavedla až k Měsíci. Měsíc by loď Dragon s posádkou obletěla během jednoho týdne a potom by se vrátila zpátky do atmosféry Země.

  celý článek

  Ruská vesmírná agentura chce vozit turisty na oběžnou dráhu, přidá nový modul na ISS

  4. 2. 2018 (novější než zobrazený článek)

  Ruská vesmírná agentura chce vozit turisty na oběžnou dráhu, přidá nový modul na ISSRoskosmos má spolu se společností RKK Energia plány na výstavbu nového modulu pro Mezinárodní vesmírnou stanici, který by ubytovával platící hosty. Modul zatím nese označení NEM-2 a má podobnou strukturu jako aktuálně vyvíjený NEM-1 (SPM-1) určený pro laboratoře a generování elektřiny, který měl být na ISS instalován v roce 2019, pravděpodobně však dojde ke zpoždění nejméně o dva roky.

  celý článek

  Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic havarovalo v poušti Mojave

  2. 11. 2014 (novější než zobrazený článek)

  Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic havarovalo v poušti MojaveSpolečnost Virgin Galactic plánovala začít příští rok s komerčními suborbitálními lety, už teď je ale jasné, že tento milník se bude posouvat, možná o několik let. Příčinou je páteční havárie letadla VSS Enterprise při níž jeden pilot zahynul a druhý byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Richard Branson, majitel společnosti Virgin, se v rozhovoru po havárii zavázal, že udělá vše proto, aby minimalizoval zpoždění prvních komerčních letů pro veřejnost.

  celý článek