Skupina Anonymous vyřadila z provozu servery americké vlády poté, co byl zablokován Megaupload

20. 1. 2012
Internet

Ve čtvrtek byla americkými úřady zablokována webová stránka megaupload.com a vydán zatykač na její majitele pro porušování autorských práv. Několik hodin poté se ozvala hackerská skupina Anonymous, která se pochlubila "sestřelením" portálu justice.gov. Následovaly webové stránky společnosti Universal Music, která je aktuálně v soudní při s Megauploadem. Tím však výčet nekončí a později přibyly další napadlé stránky RIAA (obdoba české OSA) a MPAA (Motion Picture Association of America). Lze očekávat, že další weby do rána ještě přibudou.

Anonymous

Anonymous logo hackerské skupiny AnonymousMegaupload poskytoval služby sdílení souborů, mezi kterými se nacházely také pirátské kopie hudebních alb, filmů, televizních seriálů, her a softwaru. Čtyři z majitelů společnosti byli zatčeni ve čtvrtek na Novém Zélandu, další tři jsou zatím na svobodě.

Anonymous collective, skupina hackerů, která se k útokům přihlásila, dnes vydala varování vládě Spojených států, aby se nepokoušela cenzurovat internet. Zároveň vyzvala k demonstracím a protestům proti jakémukoliv omezování svobody na internetu a také k dalšímu šíření této zprávy. Pokud by vláda USA nadále pokračovala ve snahách regulovat internet, má podle vyjádření skupiny Anonymous očekávat další ukázku síly uživatelů internetu.

Velkou nevoli na internetu vyvolal také tzv. návrh SOPA (Stop Online Piracy Act), který má cílit na potlačení internetového pirátství. Během čtvrtka byl na protest proti SOPA přerušen provoz anglicky psané wikipedie a sociální sítě se jen hemžily memy narážejícími na negativní dopady této nové legislativy. Obavou odpůrců návrhu je, že by mohlo dojít k cenzuře internetu nejen ve Spojených státech ale i jinde na světě, prosazení tohoto návrhu nicméně zatím není jisté.
Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Internet

Raketa Sojuz vypustila na oběžnou dráhu 34 nových družic OneWeb pro poskytování globálního internetu

24. 3. 2020 (novější než zobrazený článek)

Z kazašského kosmodromu Bajkonur vyletěla v sobotu na oběžnou dráhu raketa Sojuz s 34 družicemi satelitní konstelace OneWeb, která má za cíl poskytovat globální internet. Konstelace OneWeb má nyní celkem 74 satelitů z plánovaných 650.

Raketa Sojuz úspěšně vynesla 34 družic OneWeb pro poskytování orbitálního internetu

7. 2. 2020 (novější než zobrazený článek)

Ruská raketa Sojuz vynesla ve čtvrtek z Kazachstánu na oběžnou dráhu první velkou dávku družic pro poskytování globálního internetu OneWeb. Tato služba bude konkurencí konstelaci Starlink společnosti SpaceX. Společnost OneWeb plánuje v tomto roce ještě dalších 10 startů.

Společnost SpaceX vypustila dalších 60 družic Starlink pro poskytování globálního internetu

7. 1. 2020 (novější než zobrazený článek)

Společnost SpaceX vypustila dalších 60 družic Starlink pro poskytování globálního internetuV úterý v brzkých ranních hodinách vynesla raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu další várku družic Starlink. Po tomto startu má SpaceX ve vesmíru už 180 těchto družic, což je rekord v počtu družic jediného operátora.

Další družice pro poskytování internetu, tentokrát od společnosti OneWeb, poletí do vesmíru v lednu

20. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

Podobně jako SpaceX se svým projektem Starlink, chce poskytovat internet z oběžné dráhy také společnost OneWeb ve spolupráci s Airbusem. Po první šestici družic ze začátku tohoto roku poletí do vesmíru s měsíčním zpožděním. Více než 30 satelitů poletí z kosmodromu Bajkonur na raketě Sojuz v lednu.

celý článek

Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru dalších 60 družic Starlink pro poskytování internetu

11. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru dalších 60 družic Starlink pro poskytování internetuTěsně před čtvrtou hodinou odpolední našeho času odstartovala do vesmíru raketa Falcon 9 se 60 družicemi Starlink. Raketa, která letěla do vesmíru už počtvrté, následně úspěšně přistála na automatické lodi v Atlantském oceánu. Její druhý stupeň vynesl družice o rekordní celkové váze 15,6 tun do výšky 550 kilometrů.

celý článek

Plastové objekty vytištěné 3D tiskárnou komunikují přes Wi-Fi bez použití elektřiny

7. 12. 2017 (novější než zobrazený článek)

Plastové objekty vytištěné 3D tiskárnou komunikují přes Wi-Fi bez použití elektřinyVědcům na University of Washington se podařilo poprvé na světě vytvořit pomocí 3D tiskárny plastové objekty, které samy od sebe, bez elektřiny a bezdrátově, komunikují s jinými zařízeními. Jde o objekty běžného použití vytisknuté pomocí běžně dostupných komerčních plastů, které komunikují se svým okolím odrážením Wi-Fi signálu do přijímače, který signály dekóduje a na jejich základě provádí nějakou akci. Své modely dali výzkumníci k dispozici veřejnosti na svých stránkách, můžete si tak sami vyzkoušet jak fungují.

celý článek

Samsung otestoval mobilní síť nové generace 5G na palubě pohybujícího se vlaku

4. 12. 2017 (novější než zobrazený článek)

Samsung otestoval mobilní síť nové generace 5G na palubě pohybujícího se vlakuVývoj nového rychlého mobilního připojení jde kupředu. Po celém světě vznikají testovací sítě a plánují se implementace zkušebních vysílačů. Jihokorejské společnosti Samsung se začátkem prosince podařilo ve spolupráci s japonským mobilním operátorem otestovat připojení na palubě pohybujícího se vlaku. Vlak jel rychlostí 100 km/h a síť 5G umožnila download rychlostí 1,7 Gb/s, což umožnilo stahovat video v kvalitě 8K a také upload streamu ve 4K. Cílem japonského operátora je spustit sítě 5G do roku 2020. Ve stejné době by se mohla technologie objevit pro komerční využití také v sousedním Německu a postupně se objevovat i u nás.

celý článek