Webové stránky Poslanecké sněmovny České republiky jsou mimo provoz

1. 2. 2012
Internet Česká republika

Obdobně jako minulý týden u webu vlády a organizace OSA byl dnes v podvečer napaden webový server Poslanecké sněmovny ČR. Ihned po napadení odstavilo IT oddělení PS ČR server od vnějšího přístupu, aby se zabránilo případným dalším škodám a bylo umožněno alespoň fungování intranetu pro zaměstnance a poslance. Útok zřejmě souvisí s podepsáním mezinárodní dohody ACTA minulý týden, která se snaží bojovat s internetovým pirátstvím a porušováním autorských práv. To ale komunita internetových uživatelů, kteří se sdružují pod označením Anonymous, považuje za cenzuru a regulaci internetu a hodlají proti tomu podle svých prohlášení bojovat.

Anonymous

Anonymous logo hackerské skupiny AnonymousVíce informací k tématu
  Chcete vědět o dalším článku?

  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


  Další zprávy z kategorie Internet

  OneWeb začne v prosinci znovu vypouštět družice, od roku 2022 chce nabídnout připojení k internetu kdekoli na planetě

  26. 9. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Po vyhlášení bankrotu v březnu tohoto roku se společnost OneWeb s novými majiteli nyní vrací ke svému plánu postavit na oběžné dráze konstelaci družic k poskytování globálního internetu. V prosinci začne společnost Arianespace opět vypouštět rakety s nákladem družic. Globální síť družic by měla být v provozu od roku 2022. Novými majiteli společnosti OneWeb je konsorcium, ve kterém je vláda Spojeného Království a indická společnost Bharti Global.

  Raketa Sojuz vypustila na oběžnou dráhu 34 nových družic OneWeb pro poskytování globálního internetu

  24. 3. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Z kazašského kosmodromu Bajkonur vyletěla v sobotu na oběžnou dráhu raketa Sojuz s 34 družicemi satelitní konstelace OneWeb, která má za cíl poskytovat globální internet. Konstelace OneWeb má nyní celkem 74 satelitů z plánovaných 650.

  Raketa Sojuz úspěšně vynesla 34 družic OneWeb pro poskytování orbitálního internetu

  7. 2. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Ruská raketa Sojuz vynesla ve čtvrtek z Kazachstánu na oběžnou dráhu první velkou dávku družic pro poskytování globálního internetu OneWeb. Tato služba bude konkurencí konstelaci Starlink společnosti SpaceX. Společnost OneWeb plánuje v tomto roce ještě dalších 10 startů.

  Společnost SpaceX vypustila dalších 60 družic Starlink pro poskytování globálního internetu

  7. 1. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Společnost SpaceX vypustila dalších 60 družic Starlink pro poskytování globálního internetuV úterý v brzkých ranních hodinách vynesla raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu další várku družic Starlink. Po tomto startu má SpaceX ve vesmíru už 180 těchto družic, což je rekord v počtu družic jediného operátora.

  Další družice pro poskytování internetu, tentokrát od společnosti OneWeb, poletí do vesmíru v lednu

  20. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Podobně jako SpaceX se svým projektem Starlink, chce poskytovat internet z oběžné dráhy také společnost OneWeb ve spolupráci s Airbusem. Po první šestici družic ze začátku tohoto roku poletí do vesmíru s měsíčním zpožděním. Více než 30 satelitů poletí z kosmodromu Bajkonur na raketě Sojuz v lednu.

  celý článek

  Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru dalších 60 družic Starlink pro poskytování internetu

  11. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Raketa Falcon 9 vynesla do vesmíru dalších 60 družic Starlink pro poskytování internetuTěsně před čtvrtou hodinou odpolední našeho času odstartovala do vesmíru raketa Falcon 9 se 60 družicemi Starlink. Raketa, která letěla do vesmíru už počtvrté, následně úspěšně přistála na automatické lodi v Atlantském oceánu. Její druhý stupeň vynesl družice o rekordní celkové váze 15,6 tun do výšky 550 kilometrů.

  celý článek

  Plastové objekty vytištěné 3D tiskárnou komunikují přes Wi-Fi bez použití elektřiny

  7. 12. 2017 (novější než zobrazený článek)

  Plastové objekty vytištěné 3D tiskárnou komunikují přes Wi-Fi bez použití elektřinyVědcům na University of Washington se podařilo poprvé na světě vytvořit pomocí 3D tiskárny plastové objekty, které samy od sebe, bez elektřiny a bezdrátově, komunikují s jinými zařízeními. Jde o objekty běžného použití vytisknuté pomocí běžně dostupných komerčních plastů, které komunikují se svým okolím odrážením Wi-Fi signálu do přijímače, který signály dekóduje a na jejich základě provádí nějakou akci. Své modely dali výzkumníci k dispozici veřejnosti na svých stránkách, můžete si tak sami vyzkoušet jak fungují.

  celý článek