VIDEO: Podívejte se na nepilotovaná letadla, na jejichž vývoji se podílí NASA

17. 3. 2012
Letadla UAV

Součástí NASA je taky výzkumné letové centrum Dryden, kde se vyvíjí moderní nepilotovaná letadla. Na videu níže se můžete podívat na záběry některých z nich jako jsou X-36, X-45A, X-48b, Global Hawk, nebo Ikhana, které se dnes už běžně používají pro výzkum v atmosféře nebo pro špionážní účely.Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Letadla

Společnost Stratolaunch chce vyvinout nová hypersonická letadla, a také raketoplán

1. 4. 2020 (novější než zobrazený článek)

Společnost Stratolaunch chce vyvinout nová hypersonická letadla, a také raketoplánStratolaunch plánuje v následujících letech vyvinout malé hypersonické letadlo Talon-A, které má sloužit pro testování nových technologií. Kromě toho obsahují plány společnosti také větší hypersonické letadlo a další letadlo, které bude létat až na oběžnou dráhu.

celý článek

Austrálie staví dlážděnou přistávací dráhu pro letadla na Antarktidě, která bude fungovat celý rok

28. 5. 2018 (novější než zobrazený článek)

Austrálie staví dlážděnou přistávací dráhu pro letadla na Antarktidě, která bude fungovat celý rokDnešní antarktické expedice mohou spoléhat na letecké spojení výhradně v létě, v zimním období jsou podmínky na jižním kontinentu tak nepříznivé, že letadla nemohou létat. To by měla změnit nová dlážděná ranvej poblíž australské základny Davis, která se nachází na pobřeží Antarktidy. Nové spojení však není primárně plánováno pro lepší přístup turistů na ledový kontinent, ale pro lepší dostupnost výzkumníků.

celý článek

První taneční párty ve stavu beztíže, letadlo se světovými DJs odletí z Německa

1. 2. 2018 (novější než zobrazený článek)

První taneční párty ve stavu beztíže, letadlo se světovými DJs odletí z NěmeckaProvozovatel klubů v Německu BigCityBeats uspořádá příští týden první taneční párty, která se doslova přiblíží vesmíru. Společnost zajistila letadlo používané pro trénování astronautů, které dokáže simulovat stav beztíže, a na jeho palubě uspořádá pro vybranou hrstku nadšenců taneční párty World Club Dome Zero Gravity, na které budou hrát jedni z nejznámějších DJs v oboru - Armin van Buuren a Steve Aoki.

celý článek

Experimentální let hypersonického letounu X-51A skončil nezdarem po pár sekundách

16. 8. 2012 (novější než zobrazený článek)

Americké letectvo (USAF) ve středu 15. srpna provedlo testovací let na dálku řízeného nadzvukového letounu X-51A Waverider. Cílem letu bylo testování scramjetového motoru, který měl letoun dostat až na šestinásobek rychlosti zvuku. Test však skončil poruchou na zařízení a skončil po pouhých 16 sekundách letu.

celý článek

Letectvo Spojených států má nad Afghánistánem obří vzducholoď se superpočítačem na palubě

29. 12. 2011

Letectvo Spojených států má nad Afghánistánem obří vzducholoď se superpočítačem na paluběJmenuje se Blue Devil Block 2 a je to největší špionážní vzducholoď, která kdy byla nafouknuta. Od podzimu se vznáší nad Afghánistánem a sbírá pro americké letectvo informace z povrchu více než šest kilometrů pod sebou.

celý článek

Scramspace příští rok při testu prověří revoluční technologii scramjet pro lety do vesmíru

17. 10. 2011

Scramspace příští rok při testu prověří revoluční technologii scramjet pro lety do vesmíruTým mladých australských vědců z University of Queensland (UQ) staví hypersonické letadlo, které by v budoucnosti mělo s pomocí technologie scramjet (supersonic combusting ramjet) létat do vesmíru. První testovací let proběhne už koncem příštího roku v jižní Austrálii. 1,8 metrů dlouhý projektyl bude dvěma raketami vynesen do výšky 340 kilometrů, po oddělení od raket bude gravitací urychlen na mach 8 a mezi 32 a 25 kilometry budou prováděna měření a sledováno chování projektylu.

celý článek

Aerolinky KLM chtějí nabízet suborbitální dopravu mezi kterýmikoliv městy do dvou hodin

13. 10. 2011

Aerolinky KLM chtějí nabízet suborbitální dopravu mezi kterýmikoliv městy do dvou hodinNizozemské aerolinky KLM podepsaly dohodu se společností Space Expedition Curaçao (SXC), cílem jejich spolupráce by měly být linkové suborbitální lety mezi velkými městy. Společnost SXC už spolupracuje s firmou XCOR Aerospace, která vyvíjí raketoplán Lynx, ten by měl být veřejnosti představen při prvním testovacím letu příští jaro.

celý článek