Vývoj mini raketoplánu Dream Chaser pokračuje i v nově vyhlášeném programu NASA CCiCap [video] | Dream Chaser | Living future, zpravodajství z vědy

Vývoj mini raketoplánu Dream Chaser pokračuje i v nově vyhlášeném programu NASA CCiCap

29. 08. 2012
Dream Chaser Lety do vesmíru Vesmírné lodě

Sierra Nevada Corporation (SNC) je jedna ze společností, která se účastní programu CCiCap americké vesmírné agentury, jehož výsledkem bude několik soukromých vesmírných lodí se schopností vynášet astronauty na oběžnou dráhu Země. SNC včera oznámila veřejnosti, že její mini raketoplán Dream Chaser už splnil první z několika bodů programu CCiCap (Commercial Crew Integrated Capability) a je na dobré cestě ke splnění časového i finančního harmonogramu.SNC představila NASA implementační plán programu CCiCap, deteilní design Dream Chaseru, rozložení jeho vývoje, testování, vyhodnocení, redukci rizikových aktivit a testování všech letových systémů, které proběhne v následujících 21 měsících. V následujících měsících tak čeká inženýry SNC vývoj dalších systémů nezbytných pro lety na oběžnou dráhu a následné horizontální přistání na Zemi. Zároveň s tím budou redukovat rizika v různých částech letu a postupně Dream Chaser připravovat na první test ve vesmíru.

SNC se nyní připravuje na testy prototypu Dream Chaseru ve vzduchu. Approach and Landing Testy proběhnou ještě do konce letošního na základně Edwards a budou připomínat testování prvního prototypu raketoplánů, Enterprise. 

Autor článku: Aleš Tomek
36
Zajímá vás toto téma?

Dejte nám vědět a klikněte na toto tlačítko.
Tématům, o která bude největší zájem, se pokusíme na portálu www.livingfuture.cz věnovat více prostoru.

Sdílejte