NASA chce na ISS nainstalovat první komerční modul, bude nafukovací

20. 1. 2013
Bigelow Aeropsace Oběžná dráha Lety do vesmíru ISS Kolonizace vesmíru

NASA udělila kontrakt za téměř 18 milionů dolarů společnosti Bigelow Aerospace, která dodá nový přírůstek na Mezinárodní vesmírnou stanici. Nafukovací modul BEAM (Bigelow Expandable Activity Module) bude sloužit k předvedení výhod této nové technologie pro průzkum ve vesmíru.

Orbitální hotel Bigelow Aerospace

Orbitální hotel Bigelow Aerospace by měl být první komerční orbitální stanicí. Společnost nyní na ISS testuje nafukovací modul BEAM, na jehož technologii by měl být hotel založen. Se vypuštěním společnost čeká na uvedení prvních komerčních letů do vesmíru společností SpaceX nebo Boeing.NASA plánuje dopravit první komerční modul na ISS v roce 2015 vesmírnou lodí Dragon při jejím osmém letu ke stanici. Po přistání bude BEAM instalován za pomocí robotického ramene na nodu Tranquility, kde bude po následující dva roky. Po nafouknutí bude mít kuželovitý modul rozměry 3,2 metrů v průměru a 4 metrů na šířku.Během dvouletého testovacího provozu budou astronauti i pozemní týmy detailně pozorovat chování modulu a vliv vesmírného prostředí na materiály, ze kterých je sestaven. Společnost Bigelow Aerospace má s touto technologií velké plány. Její nafukovací moduly by se v budoucnosti mohly stát základem nových komerčních orbitálních stanic, rozšířením vesmírných lodí nebo dokonce zárodky prvních základen na Měsíci.

Budoucnost nafukovacích modulů
Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Bigelow Aeropsace

NASA prodloužila smlouvu se soukromou společností, která na ISS testuje nafukovací modul

6. 12. 2017 (novější než zobrazený článek)

NASA prodloužila smlouvu se soukromou společností, která na ISS testuje nafukovací modulOd roku 2016 je na ISS instalován nafukovací modul společnosti Bigelow Aerospace označovaný jako BEAM (Bigelow Expandable Activity Module). Cílem této akce je demonstrovat použitelnost nafukovacích modulů ve vesmíru, otestovat jejich bezpečnost a zjistit jak se chovají přímo v podmínkách vesmírného prostředí. Původní cíl byl testovat modul BEAM po dva roky, nyní NASA prodlužuje kontrakt o další tři roky a chce modul využívat jako skladovací prostor orbitální stanice.

celý článek

SpaceX a Bigelow Aerospace budou společně nabízet lety na oběžnou dráhu

27. 5. 2012

SpaceX a Bigelow Aerospace budou společně nabízet lety na oběžnou dráhuSpolečnosti SpaceX (Space Exploration) a Bigelow Aerospace se dohodly na společném lákání zákazníků na lety do vesmíru. Soukromé společnosti budou díky spolupráci schopné nabídnout kompletní balíček prvním vesmírným turistům, zvládnou totiž dopravu i ubytování.

celý článek

Společnost Boeing začala s testováním přistání své vesmírné lodi CST-100

6. 4. 2012

Společnost Boeing začala s testováním přistání své vesmírné lodi CST-100Prototyp CST-100, vesmírné lodi pro až 7 pasažérů vyvíjené společností Boeing, prošel významným milníkem, při kterém byly otestovány padáky a nafukovací airbagy sloužící pro měkké přistání. Kapsle CST-100 byla spuštěna z výšky více než 3 kilometrů kam byla vynesena helikoptérou Erickson Sky Crane.

celý článek

Bigelow Aerospace propouští, doplácí na pomalý vývoj vesmírných lodí

5. 10. 2011

Bigelow Aerospace propouští, doplácí na pomalý vývoj vesmírných lodíSpolečnost Bigelow Aerospace vyvíjí nafukovací obytné moduly pro soukromý orbitální hotel, dva testovací moduly už jsou na oběžné dráze a třetí BA 330 je zatím ve vývoji. Koncem srpna bylo propuštěno 40 z 90 zaměstnanců firmy, šlo zejména o operátory strojů.

celý článek

Bigelow Aerospace už má cenu za jednu noc v orbitálním hotelu, necelý milion dolarů

14. 6. 2011

Bigelow Aerospace už má cenu za jednu noc v orbitálním hotelu, necelý milion dolarůAmerická společnost zakladatele Roberta Bigelowa ve svém zařízení v Nevadské poušti nedaleko Las Vegas staví první komerční orbitální stanici. Pokud vše půjde jak má, už v roce 2015 bude Zemi obíhat orbitální hotel o objemu srovnatelném s Meziárodní vesmírnou stanicí. Za 30 nocí na oběžné dráze Země zaplatíte necelých 29 milionů dolarů.

celý článek