První taneční párty ve stavu beztíže, letadlo se světovými DJs odletí z Německa

01. 02. 2018
Suborbitální lety Letadla

Provozovatel klubů v Německu BigCityBeats uspořádá příští týden první taneční párty, která se doslova přiblíží vesmíru. Společnost zajistila letadlo používané pro trénování astronautů, které dokáže simulovat stav beztíže, a na jeho palubě uspořádá pro vybranou hrstku nadšenců taneční párty World Club Dome Zero Gravity, na které budou hrát jedni z nejznámějších DJs v oboru - Armin van Buuren a Steve Aoki.

World Club Dome

World Club Dome -Na palubě Airbusu A310 bude celkem 55 lidí, včetně posádky a také dvou astronautů ESA, kteří budou pomáhat se svými zkušenostmi z vesmíru. Samotná párty však bude krátká, letadlo odletí z Frankfurtského letiště, nabídne asi 25 minut simulovaného stavu beztíže a po 90 minutách přistane zpátky na letišti.

Nulová gravitace bude dosažena prostřednictvím řízeného pádu letadla, které vystoupá do určené výšky, ze které začne padat dolů. Při tomto pádu se lidem na palubě bude zdát, jako by gravitace zmizela, dokud letadlo nezačne opět stoupat. Podobné lety slouží pro trénování astronautů, aby si osvojili vnímání stavu beztíže.

Společnost BigCityBeats je známá organizováním podobných akcí na zvláštních místech, akce v nulové gravitaci je tak dalším ze zajímavých míst v řadě. 20 účastníků akce bylo vybráno v taneční soutěži, do které kandidáti posílali svá videa. Tito účastníci mají celou akci i s dopravou do Frankfurtu zdarma. Společnost schválně vybrala účastníky ze všech kontinentů.

Na akci budou hrát světově známí DJs - Steve Aoki z Kalifornie hrající elektro hudbu a produkující prostřednictvím svého Dim Mak labelu. Doplní jej také trancoví DJs Armin van Buuren a duo W&W z Nizozemí.Líbí se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu.

Více informací k tématu
Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie Suborbitální lety

Během týdnů by měla společnost Virgin Galactic začít létat na hranici vesmíru

11. 10. 2018 (novější než zobrazený článek)

Během týdnů by měla společnost Virgin Galactic začít létat na hranici vesmíruBritský miliardář Richard Branson prohlásil, že očekává, že jeho společnost Virgin Galactic vyšle svou první vesmírnou loď do vesmíru během pouhých týdnů, nikoliv měsíců. Zároveň také dodal, že on sám této možnosti využije během následujících měsíců. Společnost Virgin Galactin chce poskytovat lety na hranici vesmíru (100 km) pro turisty, kteří mají platit zhruba 250 000 dolarů. Pokud se prohlášení Bransona splní, bude Virgin Galactic první soukromou společností, která podobnou službu poskytuje.

celý článek

Vesmírná loď VSS Unity od Virgin Galactic provedla první raketový zážeh vysoko v atmosféře

10. 04. 2018 (novější než zobrazený článek)

Vesmírná loď VSS Unity od Virgin Galactic provedla první raketový zážeh vysoko v atmosféřeSuborbitální raketoplán společnosti Virgin Galactic VSS Unity prošel ve čtvrtek osmým testem, který jej dostal zatím nejvýš do atmosféry a dosáhl při něm doposud nejvyšší rychlosti. Virgin Galactic se tak dostává zase o krok blíže k pravidelným komerčním letům svých vesmírných lodí označovaných SpaseShipTwo na hranici vesmíru.

celý článek

Společnost Virgin Galactic provedla už sedmý test své suborbitální lodě VSS Unity

18. 01. 2018

Společnost Virgin Galactic provedla už sedmý test své suborbitální lodě VSS UnityPři testu byla suborbitální loď VSS Unity vynesena mateřskou lodí VMS Eve do výšky 6 700 metrů, ve které byla spuštěna do klouzavého letu. Při svém letu dosáhla rychlosti 0,9 machu, tedy téměř rychlosti zvuku, což je maximální rychlost, kterou dokáže loď Unity dosáhnout bez zažehnutí svých raketových motorů. Dalším krokem v testování spolehlivosti a výkonu nového plavidla budou lety se zažehnutým raketovým motorem.

celý článek

Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic havarovalo v poušti Mojave

02. 11. 2014

Suborbitální letadlo SpaceShipTwo společnosti Virgin Galactic havarovalo v poušti MojaveSpolečnost Virgin Galactic plánovala začít příští rok s komerčními suborbitálními lety, už teď je ale jasné, že tento milník se bude posouvat, možná o několik let. Příčinou je páteční havárie letadla VSS Enterprise při níž jeden pilot zahynul a druhý byl s těžkými zraněními převezen do nemocnice. Richard Branson, majitel společnosti Virgin, se v rozhovoru po havárii zavázal, že udělá vše proto, aby minimalizoval zpoždění prvních komerčních letů pro veřejnost.

celý článek

Rakušan Felix Baumgartner chce skočit volným pádem z 36 kilometrů

20. 03. 2012

V rámci mise Red Bull Stratos by měl letos v léta nastavit Felix Baumgartner nový rekord ve výšce volného pádu, chce skočit z neuvěřitelných 36,5 kilometrů. Mohl by se tak stát dokonce prvním člověkem, který by dosáhl nadzvukové rychlosti vně jakéhokoliv dopravního prostředku.

celý článek

Společnost Armadillo Aerospace úspěšně vyzkoušela prototyp rakety pro suborbitální lety

04. 01. 2012

Jako místo svých operací si společnost Armadillo Aerospace zvolila Spaceport America v Novém Mexiku, první komerční letiště pro lety do vesmíru. Odsud v sobotu 3. prosince vypustila raketu STIG A do cílové výšky 42 kilometrů.

celý článek

Virgin Galactic plánuje do 12 měsíců poslat první lidi do vesmíru

21. 09. 2011

Virgin Galactic plánuje do 12 měsíců poslat první lidi do vesmíruRichard Branson, majitel společnosti Virgin Galactic hodlá do 12 měsíců poslat první lidi do vesmíru. "Mateřská loď (Mothership) je hotová, testy raket probíhají bez problémů, myslím že jsme na dobré cestě vyslat první lidi do vesmíru během 12 měsíců ode dneška", sdělil Branson novinářům a dodává, "bude to začátek nové éry komerčních letů do vesmíru".

celý článek