Australská vláda rozdá solární panely a baterie domácnostem ve snaze vytvořit obří elektrárnu

07. 02. 2018
Energie

Kolem padesáti tisíc domácností má obdržet solární panely a baterie, které budou propojeny a vytvoří tak největší virtuální elektrárnu na světě. Podle nového vládního plánu bude pro domácnosti vše zdarma, celý projekt bude financován z prodané přebytečné energie, kterou propojený systém vyrobí. Plán přichází po úspěšném zapojení největší baterie na světě, která dokáže zásobovat až třicet tisíc domácností.Podobně jako v případě obří baterie bude i v novém plánu s australskou vládou spolupracovat společnost Tesla, vlastněná Elonem Muskem. Společnost dodá k solárním panelům baterie, které budou schopny skladovat celkem až 650 MWh.

Austrálie se těmito energetickými projekty snaží zabránit blackoutu, který zemi postihl v roce 2016, případně eliminovat s pomocí uložené energie jeho případné následky. 
Líbí se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu.

Více informací k tématu
Chcete vědět o dalším článku?

Následujte nás na sociálních sítích.

Další zprávy z kategorie Energie

Vědci vytvořili novou kvantovou částici s vlastnostmi kulového blesku

05. 03. 2018 (novější než zobrazený článek)

Vědci na Amherst College (USA) a Aalto University (FIN) vytvořili poprvé třídimenzionální skyrmion v Boseho-Einsteinově kondenzátu. Skyrmion je částice, která byla teoreticky předpovězena před 40 lety, ale až nyní se ji podařilo prokázat empiricky. Tato částice má určité vlastnosti podobné kulovému blesku a vědci chtějí s pomocí tohoto výzkumu nejen poznat lépe tento fenomén, ale také zjistit, zda by nešel využít například ve fúzních reaktorech.

celý článek

Vodíkovo-borová termojaderná fúze by mohla být na dosah, je bezpečná a generuje elektřinu přímo

19. 12. 2017

Termojaderná fúze pomocí laseru, která nevytváří žádný radioaktivní odpad, je podle vědců na dosah. Alespoň podle Heinricha Hora, který se svým týmem publikoval studii ve vědeckém magazínu Laser and Particle Beams. Na australské New South Wales University se věnují zkoumání vodíkovo-borové fúze, která nepoužívá radioaktivní látky, žádné radioaktivní látky nevytváří a generuje elektřinu přímo, bez potřeby převádět ji z tepelné energie pomocí turbín jako je tomu u jiných přístupů.

celý článek

Na Univerzitě v Scheffieldu vyvinuli solární buňky ve spreji, sníží náklady na výrobu panelů

06. 08. 2014

Vědcům na univerzitě v Scheffieldu se podařilo vyvinout první perovskitové solární buňky, které se aplikují pomocí spreje. Posouvají tak dále vývoj v rychle se rozvíjející oblasti fotovoltaických panelů, které produkují elektřinu ze slunečního záření. Objev by měl v budoucnu přinést snížení nákladů na výrobu a instalaci solárních panelů.

celý článek

Nový americký urychlovač NDCX-II bude zkoumat jadernou fúzi za pomoci paprsku iontů

12. 05. 2012

Nedávno dokončený urychlovač NDCX-II (Neutralized Drift Compression Experiment druhé generace) bude mít speciální úkol, vytvářet kvalitní, kompaktní paprsek těžkých iontů na daný cíl. Snahou vědců, kteří s urychlovačem pracují, je udělat nové objevy v oblasti termojaderné fúze.

celý článek

Vědci přišli na to jak lépe chladit polovodiče v elektronických zařízeních

11. 05. 2012

Skupina vědců z University of California, Riverside Bourns College of Engineering přišla na způsob jak lépe chladit elektronická zařízení, která využívají vysokého napětí. Pomohou jim k tomu nanotechnologie, konkrétně vícevrstvé grafenové kanálky, které dobře odvádějí teplo.

celý článek

Nový výzkum poukazuje na zvýšení teplot v okolí větrných elektráren

01. 05. 2012

Větrné elektrárny jsou jedním z obnovitelných zdrojů elektrické energie a jejich počet stále roste. Vědci vedení profesorem Liming Zhou v dnešním vydání magazínu Nature publikují studii podle které způsobují větrné elektrárny ve svém okolí poměrně výrazný nárůst teplot.

celý článek

3D solární panely mohou vyrábět až dvacetinásobek oproti běžným plochým panelům

01. 04. 2012

Výzkumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) přišli s novým přístupem k organizaci solárních článků na panelu. Aby zvýšili efektivitu výroby elektrické energie, uspořádali články do třídimenzionální struktury, čímž se jim podařilo zvýšit výrobu energie až na dvacetinásobek.

celý článek