Elon Musk pojmenoval novou vesmírnou loď SpaceX: místo BFS to bude Starship

20. 11. 2018
Starship SpaceX Vesmírné lodě

Společnost SpaceX doposud označovala novou raketu jako BFR (Big Falcon Rocket) a její horní stupeň, který bude sloužit jako vesmírná loď pro cesty k Marsu, jako BFS (Big Falcon Ship). Loď však někdy byla také označována jako BFR, nebo jako BFR ship. To teď končí: nová těžká raketa SpaceX se bude jmenovat Super Heavy a do vesmíru bude vynášet vesmírnou loď Starship.

Starship, oblet Měsíce

Starship, oblet Měsíce vesmírná loď Starship společnosti SpaceX při obletu Měsíce.SpaceX má velké plány s lodí Starship, kromě letů na Mars by mohla létat také na Měsíc a dokonce dělat krátké skoky do vesmíru a dopravovat lidi mezi městy na Zemi.

Vývoj rakety i vesmírné lodi se podle Muska urychluje. SpaceX nedávno oznámila, že opouští své plány na modifikaci druhého stupně rakety Falcon 9, aby i ten mohl být znovu použitelný. Místo toho se bude soustředit na vývoj Super Heavy a Starship, které by už v příštím roce mohly podstoupit první atmosférické testy.

Více informací k tématu
  Líbil se Vám tento článek?

  Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

  Chcete vědět o dalším článku?

  Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


  Další zprávy z kategorie Starship

  Prototyp obří vesmírné lodi Starship vyletěl při testu do výše 150 metrů

  5. 8. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Prototyp obří vesmírné lodi Starship vyletěl při testu do výše 150 metrůSpolečnost SpaceX provedla další test s prototypem SN5 vyvíjené vesmírné lodi Starship. V minulém týdnu se zdařil statický zážeh, při kterém se válec o průměru 9 metrů ještě neodpoutal od země. Ve čtvrtek už prototyp vyletěl do vzduchu - do výše 150 metrů.

  celý článek

  Společnost SpaceX zažehla motor prototypu obří lodě Starship

  31. 7. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Společnost SpaceX Elona Muska ve čtvrtek úspěšně otestovala statickým zážehem prototyp vesmírné lodi Starship. Prototyp SN5 byl zatím ještě připoután k zemi. Při dalším testu, který by měl podle Muska proběhnout brzy, už vyletí do výše až 150 metrů.

  Úspěšný zážeh motoru Raptor na prototypu lodi Starship přiblížil SpaceX k prvnímu atmosférickému letu

  7. 5. 2020 (novější než zobrazený článek)

  Společnost SpaceX provedla testovací zážeh na prototypu vesmírné lodi Starship ve svém testovacím zařízení v Texasu. Zážeh jediného motoru Raptor prototypu SN4 trval několik minut.

  celý článek

  Prototypu Starship Mk1 při tankování paliva explodovaly palivové nádrže a uletěl nos

  21. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Prototypu Starship Mk1 při tankování paliva explodovaly palivové nádrže a uletěl nos Společnost SpaceX se v posledních týdnech připravuje na první let prototypu vesmírné lodi Starship. Včera loď v Texasu označovaná jako Mk1 procházela tankováním kryogenického paliva. V průběhu tohoto testu však došlo ke zničení nosu lodi a následnému úniku paliva.

  celý článek

  SpaceX nabízí NASA vesmírnou loď Starship pro dopravu nákladu na povrch Měsíce

  20. 11. 2019 (novější než zobrazený článek)

  SpaceX nabízí NASA vesmírnou loď Starship pro dopravu nákladu na povrch MěsíceV pondělí NASA prohlásila, že Starship by mělo být možné využít při dopravě nákladu na Měsíc. SpaceX je jedna z 5 společností, se kterými NASA v současnosti spolupracuje na přípravě misí, které předcházejí misi Artemis 3 plánované na rok 2022, kdy na Měsíc poletí lidská posádka. První let Starship na Měsíc by mohl proběhnout v roce 2022.

  Další test vesmírné lodi Starship má proběhnout v říjnu, tentokrát do výšky 20 kilometrů

  4. 9. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Další test vesmírné lodi Starship má proběhnout v říjnu, tentokrát do výšky 20 kilometrůPodle tweetu Elona Muska by mohl příští test nové vesmírné lodi Starship proběhnout už v říjnu tohoto roku. Nově už nepůjde o malý skok prototypu Starhopper, ale let většího prototypu samotné lodi Starship označovaného jako Mk1 (mark 1). Loď by měla být plně sestavena ještě před 28. zářím, kdy chce Musk ohlásit drobné změny v designu finální vesmírné lodě Starship.

  celý článek

  Starhopper napodruhé úspěšně vyletěl do výšky 150 metrů a následně opět dosedl na přistávací plochu

  28. 8. 2019 (novější než zobrazený článek)

  Starhopper napodruhé úspěšně vyletěl do výšky 150 metrů a následně opět dosedl na přistávací plochuOdložený testovací let prototypu vesmírné lodi Starship společnosti SpaceX proběhl podle očekávání. Během zhruba jedné minuty se raketa s jedním motorem raptor dostala do plánované výšky 150 metrů a poté se opět snesla k zemi. Šlo o druhý let, kdy nebyl prototyp přivázaný lanem k zemi.

  celý článek