Nejnovější zprávy

Dvě družice pro Galileo jsou po startu na špatné oběžné dráze, zřejmě kvůli závadě na ruské raketě

Dvě družice pro Galileo jsou po startu na špatné oběžné dráze, zřejmě kvůli závadě na ruské raketě

31. srpna 2014 - Poslední mise, která měla ke stávajícím čtyřem družicím evropského navigačního systému Galileo přidat dvě další, má velké problémy. Raketa Sojuz měla 22. srpna vynést dva satelity na cirkulární oběžnou dráhu ve výšce 23 tisíc kilometrů, místo toho jsou teď ale na eliptické dráze s mnohem větším přiblížením a vzdálením se od Země. Operátoři v letovém středisku ještě stále nerozhodli, zda bude možné družice uvést na správnou orbitu nebo je využít k přesnému určení pozice na povrchu planety.

Ve čtvrtek doplní nová trojice astronautů tři stávající obyvatele ISS

Ve čtvrtek doplní nová trojice astronautů tři stávající obyvatele ISS

24. října 2012 - Trojici stávajících obyvatel orbitálního komplexu doplní ve čtvrtek další trojice astronautů, která je nyní na cestě v Sojuzu TMA-06M. Sojuz odstartoval z Bajkonuru v úterý v šest hodin odpoledne místního času s Kevinem Fordem, Olegem Novitskiym a Evgenym Tarelkinem.

Sojuz se třemi astronauty expedice 31 je na cestě k Mezinárodní vesmírné stanici

15. května 2012 - Po dlouhých pěti měsících odletěli v úterý do vesmíru další astronauti, v sojuzu TMA-04M sedí dva Rusové Gennady Padalka a Sergej Revin a Američan Joseph M. Acaba. Expedice 31 by měla k ISS dorazit po dvoudenní cestě ve čtvrtek. Mise této expedice byla zpožděna o více než měsíc, kvůli špatnému těsnění sojuzu. Výsledkem je zkrácení mise na pouhých 126 dní.

Zbytky satelitu dopadly na dům na sibiři, jako zázrakem nikoho nezranily

27. prosince 2011 - Zbytky satelitu Meridian-5 dopadly po nevydařeném satrtu do okolí sibiřských měst Novosibirsk a Tobolsk. Část vraku dopadla na dům ve vesnici v regionu Ordyn a pouze šťastnou náhodou nebyl nikdo v domě zraněn, jeho majitel Andrej Krivorukov byl totiž zrovna na dvoře pro dříví na topení. Dům by měl být opraven za státní peníze.

Inzerce
Inzerce