Nejnovější zprávy

Ruská raketa proton kvůli závadě nedosáhla požadované oběžné dráhy

Ruská raketa proton kvůli závadě nedosáhla požadované oběžné dráhy

12. prosince 2012 - V sobotu odstartovala do vesmíru raketa Proton s nákladem ruské společnosti Gazprom, družicí Yamal 402, která měla obíhat Zemi po geostacionární orbitě. Po devíti hodinách letu však horní stupeň rakety Breez M provedl o 4 minuty kratší zážeh než byl naplánovaný a zůstal i s nákladem na nižší oběžní dráze.

Problémy při startu ruských raket se vrací, dva satelity jsou na špatné oběžné dráze

9. srpna 2012 - Hned dva telekomunikační satelity vynesla v pondělí ruská raketa Proton na špatnou oběžnou dráhu. Jedná se o indonéský satelit Telkom 3 a ruský Express-MD2. První dva stupně rakety Proton fungovaly bezchybně a ponechaly oba satelity na pospas stupni třetímu, Briz-M. Při třetím zážehu Briz-M, který měl trvat 18 minut, došlo ale k poruše a jeho motory vypověděly už po 7 sekundách. Oba satelity byly od třetího stupně odděleny výrazně dříve než k tomu mělo dojít, příčina zatím není jasná.

Start ruské rakety Proton-M s nizozemským satelitem byl odložen kvůli technickým problémům

27. prosince 2011 - Start rakety Proton-M s holandskou komunikační družicí SES-4 (NSS-14) byl kvůli technické poruše odložen. Jde o další z potíží při startech ruských raket, které v roce 2011 zaznamenaly vysokou míru poruchovosti, která vyústila ve ztrátu několika družic včetně vesmírné sondy Fobos-Grunt. Náhradní termín startu zatím nebyl určen.

Rusko zrušilo zákaz letů raket Proton-M, sojuzy stále nelétají

Rusko zrušilo zákaz letů raket Proton-M, sojuzy stále nelétají

4. září 2011 - 30. srpna oznámila ruská tisková agentura Interfax, že ruská vesmírná agentura Roskomsos, ruší zákaz startů raket Proton-M s finálním stupněm Briz-M. Zákaz letů raket proton následoval po havárii při vypouštění telekomunikačního satelitu Express-AM4 18. srpna.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Inzerce