Nejnovější zprávy

Austrálie staví dlážděnou přistávací dráhu pro letadla na Antarktidě, která bude fungovat celý rok

Austrálie staví dlážděnou přistávací dráhu pro letadla na Antarktidě, která bude fungovat celý rok

28. května 2018 - Dnešní antarktické expedice mohou spoléhat na letecké spojení výhradně v létě, v zimním období jsou podmínky na jižním kontinentu tak nepříznivé, že letadla nemohou létat. To by měla změnit nová dlážděná ranvej poblíž australské základny Davis, která se nachází na pobřeží Antarktidy. Nové spojení však není primárně plánováno pro lepší přístup turistů na ledový kontinent, ale pro lepší dostupnost výzkumníků.

První taneční párty ve stavu beztíže, letadlo se světovými DJs odletí z Německa

První taneční párty ve stavu beztíže, letadlo se světovými DJs odletí z Německa

1. února 2018 - Provozovatel klubů v Německu BigCityBeats uspořádá příští týden první taneční párty, která se doslova přiblíží vesmíru. Společnost zajistila letadlo používané pro trénování astronautů, které dokáže simulovat stav beztíže, a na jeho palubě uspořádá pro vybranou hrstku nadšenců taneční párty World Club Dome Zero Gravity, na které budou hrát jedni z nejznámějších DJs v oboru - Armin van Buuren a Steve Aoki.

Experimentální let hypersonického letounu X-51A skončil nezdarem po pár sekundách

16. srpna 2012 - Americké letectvo (USAF) ve středu 15. srpna provedlo testovací let na dálku řízeného nadzvukového letounu X-51A Waverider. Cílem letu bylo testování scramjetového motoru, který měl letoun dostat až na šestinásobek rychlosti zvuku. Test však skončil poruchou na zařízení a skončil po pouhých 16 sekundách letu.

VIDEO: Podívejte se na nepilotovaná letadla, na jejichž vývoji se podílí NASA

17. března 2012 - Součástí NASA je taky výzkumné letové centrum Dryden, kde se vyvíjí moderní nepilotovaná letadla. Na videu níže se můžete podívat na záběry některých z nich jako jsou X-36, X-45A, X-48b, Global Hawk, nebo Ikhana, které se dnes už běžně používají pro výzkum v atmosféře nebo pro špionážní účely.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Inzerce