Nejnovější zprávy

Organizace SETI a Mars Institute oznámily objev možných lávových jeskyní na severním pólu Měsíce

Organizace SETI a Mars Institute oznámily objev možných lávových jeskyní na severním pólu Měsíce

17. ledna 2018 - 11. ledna oznámily organizace SETI (Search for Extra-Terrestrial Inteligence) a Mars Institute objev dalších potenciálních lávových jeskyní na Měsíci. Využili k tomu data z mise LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), ve kterých nalezli útvary připomínající díry vedoucí do podzemí, tzv. střešní okna. Podobné útvary už byly nalezeny i jinde na Měsíci a podle expertů by mohly být využity pro výstavbu kolonií chráněných před radiací a dopady mikrometeoritů. V případě existence poblíž jednoho z pólů by však mohly nabízet další výhody.

Astronomové hledají mimozemský život na objevených exoplanetách, zatím bezvýsledně

Astronomové hledají mimozemský život na objevených exoplanetách, zatím bezvýsledně

3. června 2012 - Hledání inteligentního mimozemského života u vzdálených hvězd je se současnou technologií poměrně složité, na takovou dálku totiž nic neuvidíte. Můžete ale slyšet, astronomové proto využívají radioteleskopů a pozorně naslouchají, cílů je ale doslova jako hvězd na noční obloze a ještě víc, protože při naslouchání se často objeví i odražený signál ze Země. Australští astronomové teď přišli s novou technikou, která jim umožňuje signály ze Země odfiltrovat a zaostřit antény na jeden konkrétní cíl, k otestování si vybrali blízkou hvězdu Gliese 581.

SETI hledá radiové signály potenciálních civilizací na nově objevených exoplanetách

SETI hledá radiové signály potenciálních civilizací na nově objevených exoplanetách

8. ledna 2012 - Privátně financované SETI (Search for Extra-Terrestrial Intelligence) hledá signály z mimozemských civilizací pomocí radioteleskopů. Hledání ale není jednoduché, vesmír je obrovský, a signál na velké vzdálenosti slábne, doposud žádná vyspělá mimozemská civilizace nebyla nalezena. V roce 2011 začali astronomové SETI využívat databázi kandidátů na exoplanety, které nachází vesmírný teleskop Kepler. Přesto, že už astronomové ze SETI objevili několik zajímavých signálů (KOI 812, KOI 817), nakonec se všechny ukázaly být původem ze Země.

SETI obnovuje hledání mimozemských civilizací s pomocí soustavy teleskopů ATA

16. srpna 2011 - Soukromý instutut SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) oznámil, že se mu podařilo vydělat 200 tisíc dolarů a hodlá znovu obnovit výzkum s pomocí soustavy teleskopů Allen Telescope Array (ATA) dřívě známé jako One Hectare Telescope (1hT). Provoz soustavy byl kvůli nedostatečným financím v dubnu 2011 ukončen, teprve nyní se podařilo sehnat dostatečné peníze pro obnovení provozu.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Inzerce