Aktuální zprávy z kategorie Energie | Living future
Nejnovější zprávy

Nový americký urychlovač NDCX-II bude zkoumat jadernou fúzi za pomoci paprsku iontů

12. května 2012 - Nedávno dokončený urychlovač NDCX-II (Neutralized Drift Compression Experiment druhé generace) bude mít speciální úkol, vytvářet kvalitní, kompaktní paprsek těžkých iontů na daný cíl. Snahou vědců, kteří s urychlovačem pracují, je udělat nové objevy v oblasti termojaderné fúze.

Vědci přišli na to jak lépe chladit polovodiče v elektronických zařízeních

11. května 2012 - Skupina vědců z University of California, Riverside Bourns College of Engineering přišla na způsob jak lépe chladit elektronická zařízení, která využívají vysokého napětí. Pomohou jim k tomu nanotechnologie, konkrétně vícevrstvé grafenové kanálky, které dobře odvádějí teplo.

Nový výzkum poukazuje na zvýšení teplot v okolí větrných elektráren

1. května 2012 - Větrné elektrárny jsou jedním z obnovitelných zdrojů elektrické energie a jejich počet stále roste. Vědci vedení profesorem Liming Zhou v dnešním vydání magazínu Nature publikují studii podle které způsobují větrné elektrárny ve svém okolí poměrně výrazný nárůst teplot.

3D solární panely mohou vyrábět až dvacetinásobek oproti běžným plochým panelům

1. dubna 2012 - Výzkumníci z MIT (Massachusetts Institute of Technology) přišli s novým přístupem k organizaci solárních článků na panelu. Aby zvýšili efektivitu výroby elektrické energie, uspořádali články do třídimenzionální struktury, čímž se jim podařilo zvýšit výrobu energie až na dvacetinásobek.

Inzerce