Nejnovější zprávy

Na Univerzitě v Scheffieldu vyvinuli solární buňky ve spreji, sníží náklady na výrobu panelů

6. srpna 2014 - Vědcům na univerzitě v Scheffieldu se podařilo vyvinout první perovskitové solární buňky, které se aplikují pomocí spreje. Posouvají tak dále vývoj v rychle se rozvíjející oblasti fotovoltaických panelů, které produkují elektřinu ze slunečního záření. Objev by měl v budoucnu přinést snížení nákladů na výrobu a instalaci solárních panelů.

Nový americký urychlovač NDCX-II bude zkoumat jadernou fúzi za pomoci paprsku iontů

12. května 2012 - Nedávno dokončený urychlovač NDCX-II (Neutralized Drift Compression Experiment druhé generace) bude mít speciální úkol, vytvářet kvalitní, kompaktní paprsek těžkých iontů na daný cíl. Snahou vědců, kteří s urychlovačem pracují, je udělat nové objevy v oblasti termojaderné fúze.

Vědci přišli na to jak lépe chladit polovodiče v elektronických zařízeních

11. května 2012 - Skupina vědců z University of California, Riverside Bourns College of Engineering přišla na způsob jak lépe chladit elektronická zařízení, která využívají vysokého napětí. Pomohou jim k tomu nanotechnologie, konkrétně vícevrstvé grafenové kanálky, které dobře odvádějí teplo.

Nový výzkum poukazuje na zvýšení teplot v okolí větrných elektráren

1. května 2012 - Větrné elektrárny jsou jedním z obnovitelných zdrojů elektrické energie a jejich počet stále roste. Vědci vedení profesorem Liming Zhou v dnešním vydání magazínu Nature publikují studii podle které způsobují větrné elektrárny ve svém okolí poměrně výrazný nárůst teplot.

Inzerce