Nejnovější zprávy

Společnost Blue Origin otestovala nouzový systém pro svou vesmírnou loď New Shepard

25. října 2012 - Blue Origin vyvíjí vesmírné a suborbitální plavidlo New Shepard za finanční podpory NASA. Jedním z hlavních lákadel pro americkou vesmírnou agenturu je systém pro nouzové přerušení startu (pusher-type abort system), který byl právě testován v pondělí. Při testu vyletěla kapsle, která v budoucnu ponese pasažéry, do výšky 700 metrů a poté se pomocí padáků snesla zpátky na zem.

Zakladatel Amazonu chce ze dna moře vytáhnout motory, které vynesly misi Apollo 11 na Měsíc

30. března 2012 - Tým financovaný Jeffem Bezosem, majitelem Amazonu a společnosti Blue Origin, která staví vesmírnou lod New Shepard, objevil v Atlantickém oceánu poblíž Floridy motory F-1, které patřily k prvnímu stupni raket Saturn 5. Jeff Bezos s radostí na svém blogu Bezos Expeditions oznamuje, že se jim pomocí sonaru podařil nález motorů a plánují jeden nebo více z nich vytáhnout na hladinu.

Společnost Blue Origin zveřejnila video testovacího letu své vesmírné lodi New Shepard

Společnost Blue Origin zveřejnila video testovacího letu své vesmírné lodi New Shepard

21. listopadu 2011 - Společně s novou webovou stránkou představila americká společnost miliardáře Jeffa Bezose také videa krátkého testovacího letu svého druhého prototypu vesmírné lodi New Shepard. Blue Origin je jednou ze čtyř společností, které získaly od NASA finance na vývoj vesmírných lodí schopných letů na ISS.

Společnost Blue Origin při testu ztratila kontrolu nad prototypem své vesmírné lodi

Společnost Blue Origin při testu ztratila kontrolu nad prototypem své vesmírné lodi

4. září 2011 - 24. srpna při testování experimentálního raketového pohonu společnosti Blue Origin došlo k závadě a test musel být přerušen řízenou destrukcí. Informace o průběhu testu se v médiích objevují až týden po samotné události, podobně jako samotný vývoj vesmírné lodi, který je obestřen tajemstvím. Společnost dostala v dubnu od nasa víc než 25 milionů dolarů na vývoj své vesmírné lodi New Shepard.

Inzerce