Nejnovější zprávy

Výzkumníci přišli s praktickou cestou jak nabíjet mobilní telefony pomocí laseru přes celou místnost

24. února 2018 - Přesto, že jsou telefony zařízeními pro bezdrátové používání, jejich nabíjení stále vyžaduje elektrický kabel, nebo přinejmenším dotek skrze speciální nabíjecí plochu. Výzkumníkům z University of Washington se nyní ale podařilo přijít se způsobem jak telefony nabíjet pomocí laserů klidně napříč celou místností. A co víc, jde o bezpečné nabíjení. Výsledky výzkumu byly publikovány v magazínu Proceedings of the Association for Computing Machinery on Interactive, Mobile, Wearable and Ubiquitous Technologies.

Samsung otestoval mobilní síť nové generace 5G na palubě pohybujícího se vlaku

Samsung otestoval mobilní síť nové generace 5G na palubě pohybujícího se vlaku

4. prosince 2017 - Vývoj nového rychlého mobilního připojení jde kupředu. Po celém světě vznikají testovací sítě a plánují se implementace zkušebních vysílačů. Jihokorejské společnosti Samsung se začátkem prosince podařilo ve spolupráci s japonským mobilním operátorem otestovat připojení na palubě pohybujícího se vlaku. Vlak jel rychlostí 100 km/h a síť 5G umožnila download rychlostí 1,7 Gb/s, což umožnilo stahovat video v kvalitě 8K a také upload streamu ve 4K. Cílem japonského operátora je spustit sítě 5G do roku 2020. Ve stejné době by se mohla technologie objevit pro komerční využití také v sousedním Německu a postupně se objevovat i u nás.

Průhledné chytré telefony ze skla? Podle tchaiwanské společnosti už do konce tohoto roku

Průhledné chytré telefony ze skla? Podle tchaiwanské společnosti už do konce tohoto roku

18. února 2013 - Tchaiwanská společnost Polytron Technologies si věří a tvrdí, že ještě tento rok by se mohly na trh dostat průhledné skleněné smartphony. Společnost, která je pobočkou americké společnosti Polytronics, představila video s prototypem skleněného mobilního telefonu, zatím však funguje bez softwarového vybavení.

Japonský mobilní operátor spouští univerzální překladač v reálném čase, stačí mít smartphone

22. října 2012 - S aplikací Hanashite Honyaku vyvinutou japonským mobilním operátorem NTT DoCoMo, už Vám může být jedno, jakým jazykem mluví člověk, kterému právě voláte. Překládání mluvené konverzace v reálném čase se v Japonsku stane od listopadu realitou a může s sebou přinést revoluci s globální komunikaci.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Inzerce