Nejnovější zprávy z kategorie

Beidou

Čína vypustila do vesmíru další dva satelity své navigace Beidou

20. září 2012 Čínská raketa Long March-3B vynesla ve středu ráno na oběžnou dráhu kolem Země další dvě družice globálního navigačního systému Beidou. Čína vyvíjí Beidou (kompas) vlastními silami jako konkurenci americkému GPS, ruskému systému Glonass nebo evropskému Galileu.

Čínská raketa Long March vypustila další dva satelity navigace Beidou

2. května 2012 Čínská satelitní navigace Beidou dostala v neděli večer další dva satelity poté, co je na oběžnou dráhu vynesla raketa Long March 3B. Jde zároveň o první čínský start s dvojitým nákladem na vysokou oběžnou dráhu.

Čína spouští svou vlastní satelitní navigaci Beidou, zatím jen na svém území

29. prosince 2011 V úterý 27. prosince vydala Čína prostřednictvím své vládní tiskové agentury Xinhua prohlášení, že spustila svůj vlastní satelitní navigační systém Beidou. Stává se tak třetí zemí po Spojených státech a Rusku s vlastní satelitní navigací. Služby navigace Beidou jsou zatím pouze omezené, nicméně už příští rok je hodlá Čína rozšířit pomocí dalších družic, které do vesmíru vypustí.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Naše místo ve vesmíru

Naše místo ve vesmíru, díl 3: Okolí deseti světelných let (update 2018)

V okolí sluneční soustavy se nachází mezihvězdné vakuum, rozsáhlý prostor, který je plný ničeho. Přesto v něm najdeme několik smítek, která září na naší noční obloze a která vědce nesmírně zajímají, jde totiž o nejbližší hvězdy, sousedy našeho Slunce. V následujícím díle našeho seriálu Naše místo ve vesmíru prozkoumáme hvězdy, které se nachází v bublině s poloměrem deset světelných let a středem v naší hvězdě.

Související kategorie zpráv
    Další zprávy