Nejnovější zprávy z kategorie

Anatomie

Astronaut Scott Kelly má po svém pobytu ve vesmíru změněnou DNA

Astronaut Scott Kelly má po svém pobytu ve vesmíru změněnou DNA

15. března 2018 NASA využila unikátní příležitosti, když jeden z jejích astronautů, Scott Kelly, pochází z dvojčat. Vznikla Twin Study, která si vzala za cíl pozorovat změny v DNA astronauta, který stráví rok na ISS, oproti jeho bratrovi, který zůstane na Zemi. Vědci tak chtějí lépe pochopit vliv, který má dlouhodobý pobyt ve vesmíru na lidské tělo. Půl roku po jeho návratu z vesmíru se 7 % genů astronauta Kellyho nevrátilo do normálu. Podobným podmínkám budou vystaveni také lidé cestující například k Marsu.

Děti se rodí s intuitivním chápáním fyzikálních zákonů vtisknutým do mozku

27. ledna 2012 Americké psycholožky Kristy vanMarle a Susan Hespos přišly se studií, ve které tvrdí, že už ve věku pouhých dvou měsíců chápou novorozenci základní principy fyzikálního světa, který je obklopuje. Podle jejich studie jsou děti vybaveny intuitivní fyzikou, kterou je nikdo neučil a přesto podle toho předvídají chování různých objektů.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Naše místo ve vesmíru

Naše místo ve vesmíru, díl 3: Okolí deseti světelných let (update 2018)

V okolí sluneční soustavy se nachází mezihvězdné vakuum, rozsáhlý prostor, který je plný ničeho. Přesto v něm najdeme několik smítek, která září na naší noční obloze a která vědce nesmírně zajímají, jde totiž o nejbližší hvězdy, sousedy našeho Slunce. V následujícím díle našeho seriálu Naše místo ve vesmíru prozkoumáme hvězdy, které se nachází v bublině s poloměrem deset světelných let a středem v naší hvězdě.

Související kategorie zpráv
    Další zprávy