do not follow here
Lety do vesmíru < LIVING fUTURE

NASA testuje vesmírné technologie v arizonské poušti, simuluje přistání na planetce

Akce nese název Desetr RATS 2011 (Research and Technology Studies) a jejím cílem je prověřit chování nových technologií a přístrojů v reálném prostředí. Mezi 27. srpnem a 12. zářím probíhá v arizonské poušti simulace přistání lidské posádky na planetce obíhající blízko Země (NEO).Během této simulace bude otestováno v pouštním terénu, který může připomínat povrch větší planetky, několik klíčových technologií pro misi k planetce. Jednou z nich je například robot Centaur, příbuzný Robonautovi R2, který před nedávnem oživl na Mezinárodní vesmírné stanici. Na rozdíl od robota, který už sbírá zkušenosti ve vesmíru, má Centaur podvozek, který mu umožňuje pohyb v terénu a díky tomu by měl pomáhat astronautům při práci v terénu.

Další z klíčových technologií jsou ubytovací moduly pro astronauty navštěvující jiná tělesa sluneční soustavy, jako je Měsíc, planetky, nebo planeta Mars. Letos bude v rámci RATS vyzkoušen habitat, jehož část je nafukovací, čímž významně rozšiřuje prostor pro jeho obyvatele.

Kromě zmíněných se simulace zaměřují na další oblasti, které budou zapotřebí při cestě astronautů k planetce, zejména komunikace mezi misí a operačním střediskem na Zemi. Jednou z technologií je také tzv Space Exploration Vehicle (SEV), nástupce lunárních roverů z doby misí Apollo.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru