do not follow here
Dragon < LIVING fUTURE

NASA určila termín druhého startu vesmírné lodi Dragon, tentokrát poletí přímo k ISS

Vesmírná loď Dragon společnosti SpaceX poletí podle prohlášení NASA do vesmíru 7. února příštího roku. Cílem mise Dragon C2 bude zakotvení u Mezinárodní vesmírné stanice v rámci programu COTS (Commercial Orbital Transportation Services), se kterým chce NASA najít náhradu za vysloužilé raketoplány mezi soukromými společnostmi.



Start Dragonu je podmíněn splněním několika posledních milníků týkajících se především bezpečnosti, společnost SpaceX splnila už 36 milníků z celkových 40. Cílem druhé cesty Dragonu do vesmíru bude ISS, přestože se objevovaly pochybnosti o tom, zda další partneři programu ISS povolí spojení Dragonu a orbitální stanice, NASA potvrzuje, že cílem mise skutečně bude kotvení s komplexem.

Dragon však nebude připojen ke stanici automaticky, pouze se k ní přiblíží a poté bude zachycen ramenem ovládaným astronauty na ISS. Poté bude podobně jako japonský nákladní modul HTV připevněn k jednomu z kotevních vstupů do stanice na modulu Harmony. Na konci mise bude Dragon zase pomocí ramene uvolněn od ISS a vrátí se zpět na Zemi, kde se s pomocí padáků spustí do pacifického oceánu kousek od pobřeží Kalifornie.

Další mise podobného charakteru bude následovat několik týdnů nebo měsíců poté. Automatická nákladní loď Cygnus společnosti Orbital Sciences Corporation také poprvé poletí k ISS a stane se tak po Dragonu druhou soukromou lodí, která kdy k ISS doletěla.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Dragon

tag icon
Další články z kategorie
Dragon
Načítám stránku...
x zrušit