Kometa, které astronomové předpovídali jistou zkázu, kolem Slunce pouze proletěla a teď se od něj vzdaluje. Pyšní se dlouhým ocasem, které z ní dělá nádhernou podívanou pro astronauty na palubě orbitální stanice.
Do středu sluneční soustavy se dostala kometa, která strávila dlouhé desítky tisíc let na okraji sluneční soustavy. Objekt s označením C/2022 E3 (ZTF) se podle propočtů naposledy přiblížil ke Slunci před téměř 50 tisíci lety. Poprvé byl spatřen u oběžné dráhy planety Jupiter loni v březnu. Slunci se kometa nejvíce přiblížila 12. ledna a 1. února proletí kolem Země.
Astronomové v posledních dnech pozorují zvýšenou aktivitu komety 29P/Schwassmann-Wachmann (zkráceně 29P). Jedná se o jednu z nejaktivnějších komet ve sluneční soustavě (ne-li nejaktivnější). Patří do skupiny Kentaurů, tedy těles mezi Jupiterem a Neptunem, která mají charakteristiky jak planetek tak komet.
Jasná kometa C/2017 K2 PANSTARRS (K2) se ve čtvrtek dostala nejblíže Zemi. I tak se nicméně nachází téměř 2x dál než Slunce (1,8 AU). A blíž už se nedostane. Objekt astronomové objevili už v roce 2017, když se nacházel mezi oběžnou drahou Saturnu a Uranu. Kometa K2 je výjimečná svou aktivitou ve velké vzdálenosti od Slunce - na snímcích pořízených před jejím objevem byla aktivní už 35 AU daleko.