do not follow here
Internet < LIVING fUTURE

Skupina Anonymous vyřadila z provozu servery americké vlády poté, co byl zablokován Megaupload

Ve čtvrtek byla americkými úřady zablokována webová stránka megaupload.com a vydán zatykač na její majitele pro porušování autorských práv. Několik hodin poté se ozvala hackerská skupina Anonymous, která se pochlubila "sestřelením" portálu justice.gov. Následovaly webové stránky společnosti Universal Music, která je aktuálně v soudní při s Megauploadem. Tím však výčet nekončí a později přibyly další napadlé stránky RIAA (obdoba české OSA) a MPAA (Motion Picture Association of America). Lze očekávat, že další weby do rána ještě přibudou.



Megaupload poskytoval služby sdílení souborů, mezi kterými se nacházely také pirátské kopie hudebních alb, filmů, televizních seriálů, her a softwaru. Čtyři z majitelů společnosti byli zatčeni ve čtvrtek na Novém Zélandu, další tři jsou zatím na svobodě.

Anonymous collective, skupina hackerů, která se k útokům přihlásila, dnes vydala varování vládě Spojených států, aby se nepokoušela cenzurovat internet. Zároveň vyzvala k demonstracím a protestům proti jakémukoliv omezování svobody na internetu a také k dalšímu šíření této zprávy. Pokud by vláda USA nadále pokračovala ve snahách regulovat internet, má podle vyjádření skupiny Anonymous očekávat další ukázku síly uživatelů internetu.

Velkou nevoli na internetu vyvolal také tzv. návrh SOPA (Stop Online Piracy Act), který má cílit na potlačení internetového pirátství. Během čtvrtka byl na protest proti SOPA přerušen provoz anglicky psané wikipedie a sociální sítě se jen hemžily memy narážejícími na negativní dopady této nové legislativy. Obavou odpůrců návrhu je, že by mohlo dojít k cenzuře internetu nejen ve Spojených státech ale i jinde na světě, prosazení tohoto návrhu nicméně zatím není jisté.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Internet

tag icon
Další články z kategorie
Internet
Načítám stránku...
x zrušit