Skupina Anonymous vyřadila z provozu servery americké vlády poté, co byl zablokován Megaupload

Ve čtvrtek byla americkými úřady zablokována webová stránka megaupload.com a vydán zatykač na její majitele pro porušování autorských práv. Několik hodin poté se ozvala hackerská skupina Anonymous, která se pochlubila "sestřelením" portálu justice.gov. Následovaly webové stránky společnosti Universal Music, která je aktuálně v soudní při s Megauploadem. Tím však výčet nekončí a později přibyly další napadlé stránky RIAA (obdoba české OSA) a MPAA (Motion Picture Association of America). Lze očekávat, že další weby do rána ještě přibudou.

Anonymous

Anonymous logo hackerské skupiny AnonymousMegaupload poskytoval služby sdílení souborů, mezi kterými se nacházely také pirátské kopie hudebních alb, filmů, televizních seriálů, her a softwaru. Čtyři z majitelů společnosti byli zatčeni ve čtvrtek na Novém Zélandu, další tři jsou zatím na svobodě.

Anonymous collective, skupina hackerů, která se k útokům přihlásila, dnes vydala varování vládě Spojených států, aby se nepokoušela cenzurovat internet. Zároveň vyzvala k demonstracím a protestům proti jakémukoliv omezování svobody na internetu a také k dalšímu šíření této zprávy. Pokud by vláda USA nadále pokračovala ve snahách regulovat internet, má podle vyjádření skupiny Anonymous očekávat další ukázku síly uživatelů internetu.

Velkou nevoli na internetu vyvolal také tzv. návrh SOPA (Stop Online Piracy Act), který má cílit na potlačení internetového pirátství. Během čtvrtka byl na protest proti SOPA přerušen provoz anglicky psané wikipedie a sociální sítě se jen hemžily memy narážejícími na negativní dopady této nové legislativy. Obavou odpůrců návrhu je, že by mohlo dojít k cenzuře internetu nejen ve Spojených státech ale i jinde na světě, prosazení tohoto návrhu nicméně zatím není jisté.
Líbil se Vám tento článek?

Podpořte tento web sdílením našeho obsahu:

Chcete vědět o dalším článku?

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.


Další zprávy z kategorie
Internet

Na oběžnou dráhu vyletělo na raketě Sojuz dalších 36 družic OneWeb pro poskytování internetu

Na oběžné dráze je nyní 182 družic OneWeb z plánovaných 650. Poslední várka 36 satelitů odletěla z kosmodromu Vostočnyj na východě Ruska na raketě Sojuz-2.1b v neděli.

celý článek

Kvantový internet na dosah: vědcům se podařilo teleportovat fotony s 90% přesností na vzdálenost 44 km

Vědcům z Fermilabu, Caltech, Harvardu a JPL se podařilo přenést fotony s 90% přesností na vzdálenost 44 kilometrů. Přiblížili se tak o krok blíže ke kvantovému internetu, ve kterém jsou informace místo bitů přenášeny prostřednictvím qubitů. Fungující kvantový internet umožní propojení kvantových počítačů na dálku a zvýší tak jejich výpočetní kapacitu. Zároveň umožní okamžitou komunikaci mezi počítači prostřednictvím kvantového propojení částic.

celý článek

Na oběžnou dráhu vyletělo 36 družic společnosti OneWeb, stanou se součástí konstelace, která bude nabízet globální internet

Z ruského kosmodromu Vostočny na východě země odletěla v pátek raketa Sojuz-2.1b. Jejím nákladem bylo 36 družic společnosti OneWeb, která chce na oběžné dráze vybudovat konstelaci, která bude poskytovat globální internetové připojení. Internet od OneWeb bude konkurencí k podobnému projektu Starlink od společnosti SpaceX.

celý článek

OneWeb začne v prosinci znovu vypouštět družice, od roku 2022 chce nabídnout připojení k internetu kdekoli na planetě

Po vyhlášení bankrotu v březnu tohoto roku se společnost OneWeb s novými majiteli nyní vrací ke svému plánu postavit na oběžné dráze konstelaci družic k poskytování globálního internetu. V prosinci začne společnost Arianespace opět vypouštět rakety s nákladem družic. Globální síť družic by měla být v provozu od roku 2022. Novými majiteli společnosti OneWeb je konsorcium, ve kterém je vláda Spojeného Království a indická společnost Bharti Global.

celý článek

Raketa Sojuz vypustila na oběžnou dráhu 34 nových družic OneWeb pro poskytování globálního internetu

Z kazašského kosmodromu Bajkonur vyletěla v sobotu na oběžnou dráhu raketa Sojuz s 34 družicemi satelitní konstelace OneWeb, která má za cíl poskytovat globální internet. Konstelace OneWeb má nyní celkem 74 satelitů z plánovaných 650.

celý článek

Raketa Sojuz úspěšně vynesla 34 družic OneWeb pro poskytování orbitálního internetu

Ruská raketa Sojuz vynesla ve čtvrtek z Kazachstánu na oběžnou dráhu první velkou dávku družic pro poskytování globálního internetu OneWeb. Tato služba bude konkurencí konstelaci Starlink společnosti SpaceX. Společnost OneWeb plánuje v tomto roce ještě dalších 10 startů.

celý článek

Společnost SpaceX vypustila dalších 60 družic Starlink pro poskytování globálního internetu

V úterý v brzkých ranních hodinách vynesla raketa Falcon 9 na oběžnou dráhu další várku družic Starlink. Po tomto startu má SpaceX ve vesmíru už 180 těchto družic, což je rekord v počtu družic jediného operátora.

celý článek