do not follow here
Čína < LIVING fUTURE

Čínské vesmírné plány pro blízkou budoucnost, kam směřuje program čínských letů do vesmíru?

Čínští astronauti se v pátek úspěšně vrátili z mise Shenzhou 9 zpátky na Zem, za to čínský vesmírný program se pomalu dostává do nebeských výšin. Orbitální Nebeský palác (Tiangong) Číně přináší jeden úspěch za druhým a postupně dláždí cestu k její první orbitální stanici. Co bude v čínském vesmírném programu následovat?První přijde další pilotovaná mise Shenzhou 10, která by mohla proběhnout ještě na konci tohoto roku, nebo v roce příštím. Shenzhou 10 bude poslední mise k laboratornímu modulu Tiangong-1 a bude podobná té, která právě skončila. Další lety čínských astronautů už budou k novému, většímu modulu Tiangong-2 a budou zřejmě trvat o něco déle než mise předchozí.

Vypuštění nového, většího a sofistikovanějšího modulu Tiangong-2 posune čínský vesmírný program na zcela novou úroveň. Mise už budou moci trvat až tři měsíce oproti současných dvěma týdnům a s modulem by se mohlo spojit o více plavidel než pouze jediná loď Shenzhou.

Kromě laboratorních modulů, vyvíjí Čína také novou těžkou raketu Long March 5, na které výstavba orbitální stanice přímo závisí. Čínská stanice by mohla nad našimi hlavami létat už během příštích deseti let. Čínská prohlášení často pracují s rokem 2020.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Čína

Načítám stránku...
x zrušit