do not follow here
Falcon < LIVING fUTURE

SpaceX při příští misi poprvé poletí s už třikrát použitou raketou Falcon 9

Příští start Falcon 9 bude znamenat další posun v opakovatelné použitelnosti raket: tato konkrétní raketa poletí do vesmíru už počtvrté. Příští Falcon 9 má podle plánu letět koncem října nebo začátkem listopadu. SpaceX s misí nijak nespěchá, zákazníkem je totiž sama společnost, která rakety provozuje: Falcon totiž vynese na oběžnou dráhu další družice Starlink, které mají v budoucnu poskytovat připojení k internetu pro celou planetu.Opakované použití Falcon 9

Rakety Falcon 9 doposud letěly maximálně 3x, příští start tak opět posune hranice recyklace těchto raket. Designované jsou nicméně na deset letů, je tedy ještě pořád kam se růst. SpaceX se pokouší používat opakovaně také kryt, který při letu rakety do vesmíru chrání její náklad. V červenci se poprvé podařilo kryt zachytit před dopadem do oceánu.

Opakované použití Dragonu

SpaceX opakovaně používá také nákladní lodě Dragon, které zatím letěly maximálně třikrát. Nová verze Dragonu, Crew Dragon, je navržena na 5 použití. Poprvé mají nové Dragony létat s posádkou a při dalších použitích už povezou pouze náklad. Po každém použití je třeba rakety i lodě uvést opět do provozuschopného stavu, vyměnit opotřebované zařízení a zajistit, že další let bude bez problémů. Kromě zvyšování počtu letů se SpaceX snaží také o zkrácení doby mezi těmito lety. Cílem je, aby rakety mohly létat do vesmíru opakovaně v rozmezí pouhých několika hodin.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Falcon

tag icon
Další články z kategorie
Falcon
Načítám stránku...
x zrušit