do not follow here
Roman Space Telescope < LIVING fUTURE

Příprava vesmírného teleskopu Roman: začínají práce na koronografu

Plánovaný nový vesmírný teleskop Roman (Nancy Grace Roman Space Telescope) postoupil na podzim 2021 do další fáze svého vývoje, když NASA schválila jeho design a ověřila, že bude fungovat tak, jak bylo navrženo. Teleskop tak přešel do fáze samotné výroby a následného testování. Výkonný teleskop Roman bude zkoumat vesmír v infračerveném spektru, do vesmíru by měl letět před rokem 2027.

MiseStartStatus
missions icon Roman Space Telescope 2026 Ve vývoji


Roman Space Telescope

Nancy Grace Roman Space Telescope (NGRST, RST), Roman, a dříve také WFIRST (Wide Field Infrared Survey Telescope) je plánovaný vesmírný teleskop NASA. Jeho vypuštění je plánováno na rok 2025 a měl by pozorovat vesmír ve viditelném a infračerveném spektru elektromagnetického záření. Rozlišení snímků teleskopu bude 100x větší než u vesmírného teleskopu Hubble.

Aktuálně

17:02
22.12.
Začaly práce na sestavení koronografu pro Roman Space Telescope. Jeho úkolem bude blokovat světlo hvězdy, aby u ní bylo možné spatřit exoplanety.obrázek ke zprávě
V předchozím vývoji NASA 23. července oznámila, že pozemní systémy teleskopu prošly důležitým milníkem Critical Design Review. Znamená to, že plánované vědecké operace teleskopu budou mít dostatečnou podporu v procesování dat a jejich archivaci. Během 5 let operací by měl teleskop vygenerovat 20 PB (20 petabytů = 20 milionů GB) dat.

Teleskopy generují množství dat. Často se jedná o raw data, která je třeba  ručně nebo automatizovaným způsobem analyzovat. Vysoké rozlišení teleskopu Roman s sebou přináší také množství těchto dat.
Teleskop Generovaná data celkem Generovaná data za den
Hubble 172 TB za 30 let 2,7 GB
JWST 1000 TB za 5 let 58 GB
Roman 20 000 TB za 5 let 1 375 GB
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Roman Space Telescope

Načítám stránku...
x zrušit