Blízká hvězda se nachází na jižní obloze.
Nový teoretický výzkum ukazuje, jak vytvořit první experimentální červí díru. Mohla by vzniknout v laboratoři pomocí nového kvantového přístupu, který vědci označili jako Counterportation. Ta umožňuje přesunout malý objekt v prostoru bez pohybu částic, které jej tvoří.
Červení trpaslíci jsou nejpočetnější kategorií hvězd v Mléčné dráze. Jsou menší a chladnější než Slunce a zároveň vyzařují víc radiace a jsou u nich častější erupce. To by mohl být problém pro potenciální život na exoplanetách, které je obíhají. Vědci proto zkoumají dlouhodobé chování červených trpaslíků, aby mohli zhodnotit, zda je u jejich planet život vůbec možný.
První hvězdy, které začaly vznikat v mladém vesmíru, dosahovaly dnes nepředstavitelných velikostí. Podle nové studie mohly mít až 10 000 hmotností Slunce - tedy zhruba tisíckrát víc než nejhmotnější hvězdy známé v dnešním vesmíru. Příčinou jsou zcela odlišné podmínky - raný vesmír byl o poznání menší, hustější a neobsahoval žádné těžké prvky.
V oblasti Eastern Noctis Labyrinthus nedaleko rovníku Marsu se nachází světlý region, který je podle vědců výsledkem nedávné přítomnosti ledovce. To by mohlo znamenat přítomnost vody nejen v polárních oblastech, ale také poblíž rovníku, kde jsou vyšší teploty. Voda by tak pravděpodobně byla ukrytá pod povrchem, mohla by však být dostupná pro budoucí mise astronautů.