do not follow here

Hvězda HD 7449 B

Červený trpaslík HD 7449 B se nachází 126 světelných let od Slunce. Jde o samostatnou hvězdu spektrální třídy M4.5, která má 17 % hmotnosti slunce. V tomto hvězdném systému zatím nebyly pozorovány žádné exoplanety.
Vzdálenost od Slunce
126 světelných let

HD 7449 B

part of star image
part of star image
Červený trpaslík (spektrální třída M4.5)

Umístění

Distance iconVzdálenost od primární hvězdy: 34.7 AU

Základní parametry

Hmotnost: 0.17 M Slunce | 178.1 M Jupiter
radius icon
Velikost: 0.22 R Slunce (odhad)
temperature iconTeplota: 3000 K | 0.52 T Slunce
(Zatím žádné potvrzené exoplanety)
Více o HD 7449 B
      Hvězda HD 7449 B se nachází na jižní obloze.  HD 7449 B má asi 20 % velikosti Slunce a teplota na jejím povrchu je kolem 3000 K (2727 °C), což je asi 52 % teploty Slunce.
Externí zdroje
icon study
Investigating Sulfur Chemistry in the HD 163296 disk
Vědecká studie, Přijato: 12. 06. 2024
Kategorie hvězd Červený trpaslík
part of star image
part of star image
Červení trpaslíci jsou hvězdy menší než Slunce a s nižší teplotou. Jejich hmotnost se pohybuje většinou mezi 10 - 50 % sluneční hmotnosti. Tato kategorie hvězd je v našem okolí nejpočetněji zastoupena.

Tento druh hvězdy má tak dlouhou životnost, že stáří vesmíru zatím neumožnilo jejich zánik nebo evoluci do další fáze. U masivnějších objektů by to měl být červený obr, u těch, které mají méně než 0.25 hmotností Slunce, zřejmě dojde ke vzniku teoretického modrého trpaslíka.
Zprávy z tohoto systému

Osm nových rychle rotujících neutronových hvězd objeveno pomocí teleskopu FAST

Obrázek k článku:

Pomocí radiového teleskopu FAST (Five-Hundred-meter Aperture Spherical Telescope) astronomové z Čínské univerzity v Kuej-čou a další institucí objevili osm nových milisekundových pulsarů v kulové hvězdokupě NGC 6517. Tento objev byl oznámen ve studii zveřejněné na serveru arXiv.

Vesmírná loď Starship podstoupila úspěšně 4. testovací let a vrátila se z vesmíru

Obrázek k článku:

Americká společnost SpaceX po čtvrté otestovala vesmírnou loď Starship společně s raketou Super Heavy. Let, který začal startem ze základny Starbase v Texasu, proběhl úspěšně - Raketa i vesmírná loď se podle plánu vrátily z vesmíru na Zemi. Obě části systému přistály v moři.

Starship podstoupila třetí testovací let, byla zničena při návratu do atmosféry

Obrázek k článku:

14. března poslala společnost SpaceX do vesmíru třetí prototyp obří vesmírné lodi Starship. Raketa Super Heavy ji vynesla do požadované výšky, dala jí i potřebnou rychlost a došlo k úspěšnému oddělení obou systémů. Raketa i Starship nicméně byly zničeny při návratu do atmosféry.

U vnějších planet sluneční soustavy byly objeveny 3 malé měsíce

Obrázek k článku:

Pomocí výkonných pozemních teleskopů se astronomům podařilo nalézt 3 nové měsíce ve sluneční soustavě - jeden u Uranu a dva u Neptunu. Jedná se o nejslaběji zářící měsíce pozorované teleskopy z povrchu Země.

Sledujte nás na sociálních sítích
Následujte nás na sociálních sítích
Načítám stránku...
x zrušit