Hvězda Meissa C se nachází na severní obloze.
Astronomové využili radioteleskopu ALMA, aby potvrdili vzdálenost jedné z galaxií vyfotografovaných dalekohledem JWST. Podařilo se jim prostřednictvím detekce kyslíku. Galaxie GHZ2/GLASS-z12 je tak nyní nejvzdálenějším místem, kde byl tento prvek pozorován.
Vesmírná sonda Lucy míří k trojánským planetkám u Jupitera. První objekt, kolem kterého na své cestě proletí, měla být v roce 2025 planetka z Hlavního pásu asteroidů Donaldjohanson. NASA nyní na seznam přidala ještě jeden cíl: planetku 1999 VD57, kolem které sonda proletí letos na podzim. Během průletu mimo jiné vyzkouší svou unikátní technologii pro automatické sledování zkoumaného cíle.
Vesmírná sonda JUICE vyvinutá Evropskou vesmírnou agenturou bude mít za cíl průzkum měsíců planety Jupiter. V roce 2022 prošla nezbytným testováním a simulacemi vesmírného prostředí a v dubnu 2024 odletí do vesmíru. Čeká ji dlouhá cesta, na jejímž konci je oběžná dráha měsíce Ganymede.
Do středu sluneční soustavy se dostala kometa, která strávila dlouhé desítky tisíc let na okraji sluneční soustavy. Objekt s označením C/2022 E3 (ZTF) se podle propočtů naposledy přiblížil ke Slunci před téměř 50 tisíci lety. Poprvé byl spatřen u oběžné dráhy planety Jupiter loni v březnu. Slunci se kometa nejvíce přiblížila 12. ledna a 1. února proletí kolem Země.