Nejnovější zprávy z kategorie

Nautilus-X

Budoucnost průzkumu vesmíru, vědci z NASA přišli se strategií vývoje nových technologií

Budoucnost průzkumu vesmíru, vědci z NASA přišli se strategií vývoje nových technologií

21. srpna 2011 V NASA vznikla skupina TAAT (Technology Applications Assessment Team), jejímž cílem je identifikovat technologie, které jsou blízko reálnému testování a které by mohly sloužit při budování architektury pro rozvoj zkoumání vesmíru. Snahou skupiny má být hledání způsobů jak vést průzkum vesmíru co nejlevněji, relativně rychle se současnými nebo vyvíjenými technologiemi a prostředky. Jedním z požadavků byla také konzistence s již existujícími koncepty průzkumu vesmíru, kterých se NASA drží, mezi nimi také spolupráce s komerčními společnostmi.

Nová vesmírná loď NASA se jmenuje Nautilus-X a dopraví astronauty do hlubin sluneční soustavy

Nová vesmírná loď NASA se jmenuje Nautilus-X a dopraví astronauty do hlubin sluneční soustavy

1. dubna 2011 NASA se aktuálně zabývá studií několika klíčových technologií, které by měly umožnit cesty astronautů do hlubokého vesmíru. Navržená vesmírná loď pojmenovaná Nautilus-X, by měla dopravit lidskou posádku na Měsíc, Mars a k dalším objektům ve sluneční soustavě. Cílem studie bylo navrhnout opakovatelně použitelný dopravní prostředek pro cesty k blízkým cílům i pro mise trvající až dva roky.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích.

Naše místo ve vesmíru

Naše místo ve vesmíru, díl 3: Okolí deseti světelných let (update 2018)

V okolí sluneční soustavy se nachází mezihvězdné vakuum, rozsáhlý prostor, který je plný ničeho. Přesto v něm najdeme několik smítek, která září na naší noční obloze a která vědce nesmírně zajímají, jde totiž o nejbližší hvězdy, sousedy našeho Slunce. V následujícím díle našeho seriálu Naše místo ve vesmíru prozkoumáme hvězdy, které se nachází v bublině s poloměrem deset světelných let a středem v naší hvězdě.

Související kategorie zpráv
    Další zprávy