Nejnovější zprávy z kategorie

SETI

17. ledna 2018
Měsíc

Organizace SETI a Mars Institute oznámily objev možných lávových jeskyní na severním pólu Měsíce

Organizace SETI a Mars Institute oznámily objev možných lávových jeskyní na severním pólu Měsíce

11. ledna oznámily organizace SETI (Search for Extra-Terrestrial Inteligence) a Mars Institute objev dalších potenciálních lávových jeskyní na Měsíci. Využili k tomu data z mise LRO (Lunar Reconnaissance Orbiter), ve kterých nalezli útvary připomínající díry vedoucí do podzemí, tzv. střešní okna. Podobné útvary už byly nalezeny i jinde na Měsíci a podle expertů by mohly být využity pro výstavbu kolonií chráněných před radiací a dopady mikrometeoritů. V případě existence poblíž jednoho z pólů by však mohly nabízet další výhody.

3. června 2012
Hledání života

Astronomové hledají mimozemský život na objevených exoplanetách, zatím bezvýsledně

Astronomové hledají mimozemský život na objevených exoplanetách, zatím bezvýsledně

Hledání inteligentního mimozemského života u vzdálených hvězd je se současnou technologií poměrně složité, na takovou dálku totiž nic neuvidíte. Můžete ale slyšet, astronomové proto využívají radioteleskopů a pozorně naslouchají, cílů je ale doslova jako hvězd na noční obloze a ještě víc, protože při naslouchání se často objeví i odražený signál ze Země. Australští astronomové teď přišli s novou technikou, která jim umožňuje signály ze Země odfiltrovat a zaostřit antény na jeden konkrétní cíl, k otestování si vybrali blízkou hvězdu Gliese 581.

16. srpna 2011
Hledání života

SETI obnovuje hledání mimozemských civilizací s pomocí soustavy teleskopů ATA

Soukromý instutut SETI (Search for Extraterrestrial Intelligence) oznámil, že se mu podařilo vydělat 200 tisíc dolarů a hodlá znovu obnovit výzkum s pomocí soustavy teleskopů Allen Telescope Array (ATA) dřívě známé jako One Hectare Telescope (1hT). Provoz soustavy byl kvůli nedostatečným financím v dubnu 2011 ukončen, teprve nyní se podařilo sehnat dostatečné peníze pro obnovení provozu.

26. dubna 2011
Hledání života

Teleskopy SETI byly vypnuty, v následujících týdnech se nám mimozemšťané nedovolají

Nejdůležitější nástroj pro hledání mimozemské inteligence, systém teleskopů v Kalifornii Allan Telescope Array (ATA), byl přepnut do hibernačního módu, kvůli nedostatku financí. Cílem je operovat zařízení s co nejmenším počtem obsluhujícího personálu, problémy se objevily s finanční krizí už před několika lety. Program SETI je téměř výhradně závislý na finančních darech nadšenců, kteří s krizí najednou měli hluboko do kapsy. Vládní instituce jako je NASA nebo Kalifornská univerzita UC Berkeley, které dříve program finančně podporovaly, své finance stáhly už dříve.

Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích

Naše místo ve vesmíru

Lidská civilizace by mohla být jedna z prvních ve vesmíru, a pokud ne, tak kde jsou ostatní?

Inteligentní život, by mohl být ve své počáteční fázi rozvoje, jako další z etap vývoje vesmíru. Lidstvo by tak mohlo patřit k nejrozvinutějším civilizacím, což by vysvětlovalo proč nebyla Země doposud kontaktována vyspělejší mimozemskou civilizací - žádné vyspělejší totiž nejsou. Alespoň takovýmto způsobem se nad významem lidí ve vesmíru zamýšlí Dimitar Sasselov z Harvardu ve své knize Život super Zemí (The Life of Super-Earths).

Související kategorie zpráv
Další zprávy