Nejnovější zprávy z kategorie

Bigelow Aeropsace

Aktuální zprávy
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích

Naše místo ve vesmíru

Lidská civilizace by mohla být jedna z prvních ve vesmíru, a pokud ne, tak kde jsou ostatní?

Inteligentní život, by mohl být ve své počáteční fázi rozvoje, jako další z etap vývoje vesmíru. Lidstvo by tak mohlo patřit k nejrozvinutějším civilizacím, což by vysvětlovalo proč nebyla Země doposud kontaktována vyspělejší mimozemskou civilizací - žádné vyspělejší totiž nejsou. Alespoň takovýmto způsobem se nad významem lidí ve vesmíru zamýšlí Dimitar Sasselov z Harvardu ve své knize Život super Zemí (The Life of Super-Earths).

Související kategorie zpráv
Další zprávy
5. 10. 2011
Lety do vesmíru

Bigelow Aerospace propouští, doplácí na pomalý vývoj vesmírných lodí

5. 10. 2011 Společnost Bigelow Aerospace vyvíjí nafukovací obytné moduly pro soukromý orbitální hotel, dva testovací moduly už jsou na oběžné dráze a třetí BA 330 je zatím ve vývoji. Koncem srpna bylo propuštěno 40 z 90 zaměstnanců firmy, šlo zejména o operátory strojů.

14. 6. 2011
Lety do vesmíru

Bigelow Aerospace už má cenu za jednu noc v orbitálním hotelu, necelý milion dolarů

14. 6. 2011 Americká společnost zakladatele Roberta Bigelowa ve svém zařízení v Nevadské poušti nedaleko Las Vegas staví první komerční orbitální stanici. Pokud vše půjde jak má, už v roce 2015 bude Zemi obíhat orbitální hotel o objemu srovnatelném s Meziárodní vesmírnou stanicí. Za 30 nocí na oběžné