Vesmírné mise < LIVING fUTURE

Vesmírná mise
Emirates Lunar Mission

OperátorUAE
Typmission icon Vědecká
Cílicon Měsíc
Začátekmission icon 11 / 2022
StatusPlánovaná
Mise Emirates Lunar Mission by měla podle aktuálního plánu odstartovat do vesmíru 11 / 2022. Jejím cílem je Měsíc.
Mise Spojených arabských Emirátů na Měsíc. Raketa Falcon 9 při ní vynese japonský přistávací modul Hakuto-R, který na povrch Měsíce dopraví malý arabský rover Rashid. Na jeho palubě budou mimo jiné 2 kamery s vysokým rozlišením, mikroskop a infračervená kamera. Poveze s sebou také sondu.
Aktuální zprávy z kategorie UAE

Spojené arabské Emiráty plánují v listopadu přistát s roverem na Měsíci

Obrázek k článku:

Spojené arabské Emiráty se po loňském úspěšném příletu sondy Hope k Marsu chystají letos v listopadu přistát na Měsíci. Emirates Lunar Mission začne startem rakety Falcon 9, která k Měsíci vyšle přistávací modul HAKUTO-R japonské společnosti ispace. Na jeho palubě bude asi desetikilový arabský rover Rashid - nejmenší pohyblivé zařízení, které by přistálo na povrchu Měsíce.

Spojené arabské emiráty plánují po Marsu dobýt také Měsíc, už příští rok tam chtějí poslat rover

Obrázek k článku:

Japonská firma ispace oznámila, že v příštím roce plánuje dopravit na povrch Měsíce rover spojených arabských emirátů. Zařízení o váze 10 kilogramů nese jméno Rashid a do vesmíru jej vynese raketa Falcon 9. Společnost iSpace poskytne přistávací modul a komunikaci pro misi. Sonda Hope Spojených arabských emirátů letos v únoru úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu Marsu.

Arabská sonda Hope úspěšně vstoupila na oběžnou dráhu Marsu, zítra by měla přiletět také čínská sonda Tianwen-1

Obrázek k článku:

Vesmírná sonda Hope ze Spojených arabských Emirátů úspěšně zpomalila a vstoupila na oběžnou dráhu Marsu v úterý 9. února krátce po páté hodině odpoledne. Je první z trojice vesmírných sond, které mají k planetě v únoru přiletět. Následovat ji bude hned ve středu sonda Tianwen-1 z Číny a nakonec 18. února přiletí a rovnou i přistane americký rover Perseverance. K Marsu měla původně letět také evropsko-ruská mise Exomars, byla nicméně odložena na rok 2022.

Mise Spojených arabských emirátů k Marsu dosáhne planety 9. února

Obrázek k článku:

Jednou ze tří letošních misí k planetě Mars je mise Hope Spojených arabských emirátů (SAE). Po třetí úspěšné korekci trajektorie oznámil řídící tým, že očekávají přílet k sousední planetě 9. února 2021. Po vstupu na oběžnou dráhu bude sonda nejméně dva roky zkoumat atmosféru planety.

Vesmírná sonda Hope Spojených arabských emirátů dorazila do Japonska, v létě poletí na Mars

Obrázek k článku:

Kromě amerického roveru Perseverance a čínské mise Tianwen 1 se letos k Marsu chystá ještě jedna země: Spojené arabské emiráty. Mise Hope je společným projektem vesmírného centra Mohammeda bin Rashida a tří amerických univerzit. Cílem orbitální sondy Hope bude zkoumání atmosféry Marsu a její evoluce. Letošního startovacího okna k Marsu měla využít také evropsko-ruská mise ExoMars, nakonec ale byla odložena o dva roky.