do not follow here
Armáda < LIVING fUTURE

Izrael u pásma Gazy spustil experimentální protiraketový deštník Iron Dome

V neděli 27. března spustila u města Beersheva izraelská armáda první baterii defensivního raketového systému s krátkým dosahem Iron Dome (Železná kupole). Ke spuštění tohoto několikamiliardového protiraketového systému došlo jen několik dní po obnovení ostřelování izraelského území z pásma Gazy.Izraelský premiér Benjamin Netanyahu však upozorňuje, že spuštění raketového deštníku samo o sobě na eliminaci rizika nestačí. Jde o experimentální systém, který bude neutralizovat nebezpečí kombinací defenzivního systému a ofenzivních opatření. Izrael disponuje dvěma bateriemi tohoto systému, ale datum a místo nasazení druhé doposud nebylo upřesněno.

Systém s pomocí sofistikovaných kamer a radaru detekuje vystřelené rakety a určí jejich místo dopadu. S pomocí predikce dráhy rakety je potom může eliminovat ještě před dopadem na jejich cíl. V případě, že systém vyhodnotí, že raketa dopadne do neobydlené oblasti, kde nikomu neublíží, může ji nechat dopadnout na toto místo.

Dosah protiraketového systému je mezi 4 a 70 kilometry a každý ze tří raketometů obsahuje 20 intercepčních raket. Podle genenerála Dorona Gavishe měl být systém spuštěn později letos, ale obnovení ostřelování z pásma Gazy přimělo armádu k dřívějšímu testování přímo v poli, aby ochránili dvouset tisícové město na jihu Izraele.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Armáda

tag icon
Další články z kategorie
Armáda
Načítám stránku...
x zrušit