Američtí vědci začali pátrat po životě na exoplanetách objevených teleskopem Kepler

Obrovský radioteleskop v Západní Virginii v USA začal minulý týden s pozorováním 86 planet, které byly vybrány ze seznamu možných exoplanet zkoumaných vesmírných teleskopem Kepler. Tato mise je součástí projektu SETI, který má za cíl hledání inteligentních mimozemských civilizací. S pomocí největšího plně otáčivého teleskopu vybaveného těmi nejcitlivějšími přístroji budou astronomové zkoumat každou z potenciálních exoplanet 24 hodin.

Kepler, zorné pole

Kepler, zorné pole Na obrázku je znázorněna oblast, kterou sleduje vesmírný teleskop Kepler, jehož úkolem je pátrat po exoplanetách obíhající vzdálené hvězdy.Největším radiovým teleskopem na světě je aktuálně zařízení Arecibo vestavěné ve skalách v portorickém pralese, toto zařízení ale není schopné sledovat tu část oblohy, kam je nasměřován teleskop Kepler. S pomocí teleskopu ve Virginii teď astronomové SETI začali u nově objevených planetárních systémů hledat v radiových frekvencích elektromagnetického spektra stopu zanechanou vyspělou inteligentní civilizací. 

Jejich boj byl doposud marný, ale poprvé se zaměřují na hvězdy, které by měly být obíhané jednou nebo více planetami, a věří, že se teď jejich šance na nalezení známky existence mimozemské civilizace podstatně zvýšily.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Hledání života