do not follow here
Glonass < LIVING fUTURE

Nový iPhone 4S využívá kromě navigace GPS také ruský navigační systém Glonass

Společnost Apple zabudovala do nové verze svého telefonu hned dva systémy pro určení pozice, dnes už standardně využívaný americký systém GPS a nově také ruský satelitní systém Glonass. Ruská média tuto zprávu převzala s nadšením a dostala se i na první stránky ruských novin. Podle deníku Vedomosti jde o první případ, kdy se podobný ruský systém dostal na světový trh.Glonass sice není tak přesný jako GPS, nicméně v případě lokálního nízkého pokrytí americkými družicemi bude moci uživatel nového iPhonu využít ruských satelitů. Společnost Apple tuto vlastnost telefonu nijak nepropaguje, ani speciálně nezmiňuje, nicméně lze ji najít na webu společnosti. Informace se na veřejnost dostala s aktualizací webové stránky s technickými specifikacemi nového telefonu.

Glonass přináší uživatelům mobilních telefonů alternativu k systému GPS, který ale zůstává přesnější a využívá většího počtu satelitů. Jednou z výhod systému Glonass ale je, že nejde o armádní ale civilní projekt a nemůže být v případě potřeby americké armády vypnutý jako GPS.

Třetí alternativou by se měl stát evropský navigační systém Galileo, první družice vyslala Evropská vesmírná agentura na oběžnou dráhu letos v říjnu. Navigační systém Galileo by měl začít s provozem v roce 2014.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Glonass

Načítám stránku...
x zrušit