Jihokorejské věznice budou od příštího roku hlídat kromě lidí také roboti

Skupina vědců Asian Forum for Corrections (AFC) vyvinula pro jihokorejské ministerstvo znalostní ekonomiky robotické zařízení, které má pomoci strážcům ve věznicích hlídat trestance. Projekt stál 850 000 dolarů a tři první roboti by se na měsíční zkoušku měli dostat do věznice Pohang už příští rok v březnu. Roboti jsou vysocí 1,5 metru a mají 4 kola, strážcům ve věznicích mají vypomáhat hlavně v noci.

Robot, strážce věznice

Robot, strážce věznice Prototyp, který by měl od března 2012 sloužit na zkoušku v jihokorejské věznici.Senzory robotů zvládnou u vězňů detekovat příznaky sebevražedného chování, sklonu k násilí nebo jiného abnormálního chování a následně na to upozornit lidský personál. Podle profesora Lee Baik-Chul z Kyonggi University umožní využití robotů soustředit se personálu věznice na korekční a rehabilitační úsilí místo dosavadního hlídání a kontrolování. Roboti nebudou vybavení žádnými zbraněmi.

Jižní Korea se hodlá stát zemí s vysoce vyvinutým robotickým průmyslem a následným využitím robotů v praxi. Už nyní jihokorejští vědci pracují na robotech pro výuku ve školách, uklízení domácností nebo třeba hraní v divadle. Roboty využívá také armáda při hlídání hranice s nepřátelskou Severní Koreou.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Roboti