do not follow here
Cygnus < LIVING fUTURE

Finální test rakety Antares proběhl úspěšně, už v létě by mohl proběhnout první let k ISS

Americká společnost Orbital Sciences provedla v pátek finální test své rakety Antares před jejím prvním letem do vesmíru, který by měl proběhnout v příštích týdnech. Při svém příštím letu do vesmíru, plánovaném na léto tohoto roku, by už měla raketa Antares nést automatickou vesmírnou nákladní loď Cygnus, jejímž cílem bude Mezinárodní vesmírná stanice.Společnost Orbital Sciences má, podobně jako SpaceX, kontrakt s NASA na vývoj systému pro zásobování ISS v rámci programu COTS (Commercial Orbital Transportation Services). Vesmírná loď Dragon už ISS několikrát navštívila, a během letošního roku by měla stejného milníku dosáhnout i její sestřenice Cygnus. Nákladní loď Cygnus bude do vesmíru létat právě na vrcholku rakety Antares.

Raketa Antares nese své jméno po jasné červené hvězdě v souhvězdí Štíra. Její první let do vesmíru proběhne zřejmě v dubnu a inženýři společnosti Orbital Sciences jsou nesmírně rádi, že poslední test proběhl na výbornou. Všechny primární cíle byly splněny, když oba motory AJ26 vydržely zažehnuté po dobu 29 sekund. Mezi tyto cíle patřilo jednak správné plnění palivem na startovací rampě, ale také přijímání příkazů k zážehu a k zhasnutí trysek, hlavním cílem však byl výkon obou motorů při společném zážehu.

Vše se podařilo a první stupeň rakety se nyní odebere zpět na sever od rampy, do asi kilometr vzdáleného zařízení. Zde bude také smontována kompletně smontována první raketa Antares, která v dubnu vyletí do vesmíru.

Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Cygnus

Načítám stránku...
x zrušit