
Vesmírná sonda OSIRIS-REx dorazila k planetce Bennu už začátkem prosince, to však ještě pořád nebylo zřejmé jakou hmotnost, a tedy i gravitační sílu, planetka má. Sonda tedy během prosince z povzdálí planetku zkoumala a sbírala informace potřebné pro vstup na její oběžnou dráhu. Tento manévr dokončila 31. prosince, kdy definitivně na její oběžnou dráhu vstoupila. Planetka Bennu se tak stala nejmenším tělesem, které obíhala vesmírná sonda.
Bennu má v rovníku průměr 550 metrů a sonda OSIRIS-REx ji obíhá 1,75 kilometru od středu. Dosavadní rekord držela sonda Rosetta, která obíhala čtyřkilometrovou kometu 67P/Churyumov-Gerasimenko asi 7 kilometrů od jejího středu. Tak malé těleso jako je Bennu má velmi slabou gravitaci a vesmírná sonda jej musí obíhat velmi blízko povrchu. V takové situaci má podstatný vliv i relativně slabý sluneční vítr a bylo tak nutné přesně změřit gravitaci, kterou bude planetka na sondu působit. Po několika průletech kolem planetky vědci určili, že její gravitace má pouhých 5 milióntin gravitace Země, což vyžaduje oběžnou dráhu, na které sonda planetku obletí jednou za 62 hodin.
Vesmírná sonda OSIRIS-REx (Origins, Spectral Interpretation, Resource Identification, Security, Regolith Explorer) má za úkol sběr vzorků hornin z planetky Bennu (101955 Bennu, 1999 RQ36).
Průběh mise