do not follow here
Cygnus < LIVING fUTURE

Zásobovací loď Cygnus opustila ISS a vydala se na svou sekundární misi na oběžné dráze

Po téměř čtyřech měsících se včera automatická zásobovací loď Cygnus společnosti Northrop Grumman odpojila od Mezinárodní vesmírné stanice ISS. Tentokrát však neshoří hned v atmosféře s odpadky, jak by bývá zvykem, ale vydá se dál od Země na sekundární misi. Během ní vypustí malé družice a vyzkouší nové manévry.Po opuštění ISS loď Cygnus zažehla trysky a vydala se na oběžnou dráhu asi 64 kilometrů nad orbitální stanicí. Poté vypustí několik malých cubesatů prostřednictvím dvou systémů NanoRacks a SEOPS.

Během sekundární mise vyzkouší Cygnus také různé manévry pomocí gyroskopů na svojí palubě. Vesmírná loď bude s jejich pomocí měnit svou orientaci.

Asi měsíc po svém vypuštění se jeden z cubesatů opět přiblíží k Cygnu a pořídí fotografie ve vysokém rozlišení, které pošle na jeho palubu, odkud budou posílány na Zemi. Na konci sekundární mise vesmírná loď Cygnus opět shoří v atmosféře podobně jako její předchůdci.

Aktuální sekundární mise má ukázat schopnosti soukromých lodí Cygnus nad zásobovací lety k ISS. V říjnu vyletí do vesmíru další loď Cygnus a poprvé budou ve vesmíru dvě zároveň.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Cygnus

Načítám stránku...
x zrušit