do not follow here
Vesmírná turistika < LIVING fUTURE

Vesmírný turismus se rozvíjí: SpaceX plánuje další komerční misi na oběžnou dráhu. Už letos

Jared Isaacman, americký miliardář a pilot, si u SpaceX domluvil vlastní vesmírnou misi s lodí Crew Dragon. On a tři další cestující se už letos v říjnu podívají na oběžnou dráhu. Na rozdíl od mise společnosti Axiom Space, která je plánována na začátek příštího roku, ale zřejmě nepoletí na ISS. Prostřednictvím této mise chce miliardář získat 200 milionů dolarů pro dětskou nemocnici St. Judes v americkém Memphisu.Mise nese jméno Inspiration4 a kromě Jareda Isaacmana budou její součástí tři další civilisté. Jedno místo je rezervováno pro zdravotnického pracovníka z nemocnice v Memphisu, další místo obsadí někdo z těch, kdo této nemocnici věnují peníze a posledním bude další podnikatel vybraný v soutěži.

Crew Dragon bude při této misi primárně řízen roboticky. V případě potřeby bude záložním pilotem sám Isaacman, který má bohatou zkušenost se stíhačkami a má nalétáno přes 6 tisíc hodin. Mise má trvat 2-4 dny.

Kolik za misi Isaacman zaplatí nebylo zveřejněno. Elon Musk nicméně prohlásil, že náklady na misi jsou o dost nižší než dar 100 milionů dolarů, který Isaacman hodlá poslat nemocnici.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Vesmírná turistika

tag icon
Další články z kategorie
Vesmírná turistika
Načítám stránku...
x zrušit