Izraelská společnost SpaceIL shání finance na svou druhou měsíční misi Beresheet 2, bude mít hned 3 samostatné sondy

Izraelská společnost SpaceIL oznámila, že zajistila 70 (z plánovaných 100) milionů dolarů na financování mise Beresheet 2. Ta bude následovat po neúspěchu mise Beresheet 1, která havarovala na povrchu Měsíce v roce 2019. Nová mise bude mít výrazně odlišný profil, bude se skládat hned ze tří sond: orbitální sondy a dvou přistávacích modulů. Cílem mise má být odvrácená strana Měsíce.

MiseStartStatus
missions icon Beresheet 22. 2. 2019 - 11. 4. 2019 Ukončená: Neúspěch
missions icon Beresheet 2 2024 Plánovaná
Měsíc

Měsíc snímek Měsíce pořízený vesmírnou sondou Galileo při jejím odletu k Jupiteru. Vlevo nahoře leží Mare Imbrium tvořené hlavně ztuhlou lávou z období geologické aktivity Měsíce. Obrázek je výsledkem kompozice 18 snímků pořízených systémem několika instrumentů sondy Galileo.Pokud se misi Beresheet 2 podaří úspěšně realizovat, bude mít několik světových prvenství. Mělo by jít o první případ dvojitého přistání a umístění nejlehčích modulů na povrch Měsíce.

Mise Beresheet 2 by měla podle plánu odstartovat v roce 2024. Orbitální sonda označovaná jako mothership by měla z oběžné dráhy zprostředkovávat komunikaci z povrchu. Landery by měly vážit pouhých 60 kilogramů.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Beresheet