do not follow here
OneWeb < LIVING fUTURE

OneWeb už nebude své internetové satelity vypouštět na ruských raketách, místo toho přejde ke konkurenci SpaceX

Londýnská společnost OneWeb buduje na oběžné dráze flotilu družic, které budou poskytovat globální internet. Aktuálně (březen 2022) jich operuje už 428. Její smlouva s francouzskou firmou Arianespace počítala s dalšími starty ruských raket Sojuz z kosmodromů Kourou a Bajkonur. Tato spolupráce však byla v důsledku Ruské invaze na Ukrajinu ukončena. OneWeb nyní plánuje vynášet své družice na oběžnou dráhu se SpaceX.Aktuálně

21.03.
2022
Kvůli ruské invazi na Ukrajinu ukončil OneWeb svou spolupráci s ruskou vesmírnou agenturou Roskosmos. Společnost potom 21. března oznámila dohodu s firmou SpaceX, která na oběžné dráze také staví konstelaci družic pro poskytování internetu.
11.10.
2021
OneWeb zvažuje využití indických raket pro vynášení družic
OneWeb plánuje také druhou generaci svých družic, které výrazně rozšíří kapacitu sítě. Tyto nové družice by mohly být podle dřívějších reportů vynášené indickými raketami. 

Největší podíl ve společnosti OneWeb vlastní indická společnost Bharti Enterprises (39 %). Mezi dalšími vlastníky jsou vláda Velké Británie (19 %), japonská společnost SoftBank (19 %) a evropský satelitní operátor Eutelsat (19 %).

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
OneWeb

Načítám stránku...
x zrušit