do not follow here
Vesmírná turistika < LIVING fUTURE

Suborbitální let s Virgin Galactic má zarezervováno kolem 700 zájemců

Od letošního srpna si koupilo lístek na let s Virgin Galactic kolem stovky zájemců. Každý z nich za místo v letadle, které je vynese do výšky zhruba 90 kilometrů, zaplatil 450 tisíc dolarů. Přitom ještě do roku 2018 se letenky prodávaly za 250 tisíc dolarů. Celkem má Virgin Galactic 700 zájemců, kteří si rezervovali suborbitální let.Virgin Galactic má aktuálně jediné suborbitální letadlo: VSS Unity, které už letělo na hranici vesmíru celkem 4x. To by se mělo brzy změnit, v příštím roce mají začít testy na novém letadle VSS Imagine a ve výrobě je VSS Inspire.

Suborbitální lety Virgin Galactic

Společnost Virgin Galactic vyvíjí vlastní komerční suborbitální letadlo, se kterým chce vozit zájemce na hranici vesmíru. Turisté mají do výšky zhruba 80 kilometrů létat v raketoplánu SpaceShipTwo, který svůj let začíná oddělením od mateřské lodi v 15kilometrové výšce. Zbytek cesty jej pohání raketový motor. Po několika minutách ve stavu beztíže se SpaceShipTwo vrací zpět k zemi, přistává horizontálně, podobně jako letadlo.

První lodí kategorie SpaceShipTwo byla VSS Enterprise, která však byla zničena při nehodě v roce 2014. Aktuálně společnost létá s dvojčetem této lodi VSS Unity (dříve byla označována také jako VSS Voyager). Na začátku roku 2021 byla představena také nová verze s ocelovým pláštěm SpaceShip III (VSS Imagine).

Důležité testovací lety Virgin Galactic

Datum Loď Let
2018/12 VSS Unity První let s posádkou do výšky 83 kilometrů.
2019/2 VSS Unity Druhý let s posádkou do výšky 90 kilometrů
2020/12 VSS Unity Nepodařený let s předčasným přistáním.
2021/5 VSS Unity Let s posádkou do výšky 89 kilometrů
2021/7 VSS Unity Let se čtyřčlennou posádkou do výšky 86 kilometrů
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Vesmírná turistika

tag icon
Další články z kategorie
Vesmírná turistika
Načítám stránku...
x zrušit