do not follow here
Čína < LIVING fUTURE

Čína staví největší průmyslový komplex na výrobu raket, připravuje se na Měsíc

Čínská státní tisková agentura Xinhua citovala Liang Xiaohonga z China Academy of Launch Vehicle Technology, který řekl, že bylo dokončeno 20 továren industriálního komplexu Tianjin ležícího nedaleko Pekingu. Celkem bude v 200-hektarovém komplexu stát 22 továren a bude největší na světě.V komplexu Tianjin budou vyvíjeny, vyráběny a testovány rakety Long March IV a také nová raketa Long March V, která se svou nosností 25 tun vyrovná americké raketě US Delta 2H. Nové rakety vynesou podle plánů čínských představitelů člověka na Měsíc, chtěli by toho dosáhnout kolem roku 2020. 

Čína se do vývoje svých aktivit ve vesmíru pustila na plno. Poté co se stala teprve třetí zemí, která vynesla do vesmíru svého astronauta plánuje do roku 2016 dokončit obyvatelnou orbitální stanici. Čína také jeví velký zájem o Měsíc, v roce 2017 by měla robotická sonda Chang´e 5 přinést vzorky hornin na Zemi a do deseti let Čína plánuje přistát se svými tchajkonauty na Měsíci.

Oficiálních zpráv o čínském vesmírném programu je jako šafránu. Čínská státní tisková agentura čas od času vydá prohlášení o probíhajícím vývoji nových technologií a některých svých smělých plánech ve vesmíru, ale není jich mnoho. Po dlouhé době se v únoru objevily také nové zprávy o čínském měsíčním programu Chang´e. Na tiskové konferenci oznámil Ye Peijian, který je zodpovědný za čínský lunární program, že robotická sonda Chang´e 3 přistane na Měsíci v roce 2013 a další plánovaná mise Chang´e 4 by měla proběhnout do roku 2015, oba přistávací moduly ponesou robotický lunární rover, který bude zkoumat horniny a analyzovat vzorky.

Tianjin, Čína
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Čína

Načítám stránku...
x zrušit