do not follow here
Japonsko < LIVING fUTURE

S pomocí testovací družice KIKU 8 se do postižených oblastí Japonska dostává internet

Japonská vesmírná agentura JAXA s japonským Národním institutem pro informace a komunikační technologie (NICT) společnými silami pomáhají při obnově oblastí Japonska poničených zemětřesením a následnou vlnou tsunami. 24. března spustila JAXA mobilní terminál ve městě Ofunato, s jehož pomocí propojí postiženou oblast se satelitem Kiku 8, který slouží jako most pro internetové připojení z vesmírného centra v Tsukubě.Díky této komunikační lince mají teď pracovníci na radnici, hasiči, záchranáři a další možnost rychle komunikovat mezi sebou prostřednictvím IP telefonů a mohou s pomocí internetu lépe koordinovat pomoc oblastem zasaženým zemětřesením a následnou vlnou tsunami.

Satelit zprostředkovávající komunikační linku je již 8. generací družic KIKU. Japonsko postupně vypustilo testovací inženýrské satelity KIKU 1 až KIKU 8, které vždy sloužily aktuálním technologickým potřebám země.

KIKU 8 má tři tuny a rozměry 40 metrů a je jednou z největších geostacionárních družic na světě. Kromě zajištění internetového připojení pro krizová centra, zajistí KIKU 8 také komunikaci mezi mobilními telefony, nebo multimediální vysílání pro mobilní přístroje.
Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Japonsko

tag icon
Další články z kategorie
Japonsko
Načítám stránku...
x zrušit