do not follow here
Lety do vesmíru < LIVING fUTURE

Nová vesmírná loď NASA se jmenuje Nautilus-X a dopraví astronauty do hlubin sluneční soustavy

NASA se aktuálně zabývá studií několika klíčových technologií, které by měly umožnit cesty astronautů do hlubokého vesmíru. Navržená vesmírná loď pojmenovaná Nautilus-X, by měla dopravit lidskou posádku na Měsíc, Mars a k dalším objektům ve sluneční soustavě. Cílem studie bylo navrhnout opakovatelně použitelný dopravní prostředek pro cesty k blízkým cílům i pro mise trvající až dva roky.Nautilus-X by byl smontován na oběžné dráze Země, doprava z povrchu by byla zajištěna pomocí aktuálně vyvíjeného modulu Orion. Součástí designu jsou také nafukovací výměnné moduly aktuálně vyvíjené společností Bigelow Aerospace, které by měly poskytnout dostatečný prostor pro šestičlennou posádku.

Navrhovaná vesmírná loď Nautilus-X disponuje také rotujícím kruhovým modulem, vytvářejícím v části paluby umělou gravitaci. Další nezbytností je také ochrana posádky před škodlivým zářením a sluneční radiací.

Odhadované finanční náklady konstrukce této vesmírné lodi jsou 3,7 miliard dolarů, což by mohla být přijatelná částka, nicméně lze očekávat že jakýkoliv podobný počin by byl výsledkem mezinárodní spolupráce. Loď by podle studie mohla být zkonstruována během 64 měsíců, nicméně nelze očekávat, že by se na svou první cestu vydala dříve než v roce 2020.
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru

tag icon
Další články z kategorie
Lety do vesmíru
Načítám stránku...
x zrušit