Pravděpodobnost, že raketa SLS bude připravena na svůj první let ještě letos, je stále menší

Aktuálně prochází raketa SLS sestavením a testováním ve Vehicle Assembly Building na Floridě. Nejbližší možný termín, kdy se může objevit na startovací rampě, je nyní konec listopadu. Do konce roku potom už nezbývá příliš času na finální testy čerpání paliva a následné dokončení. Je tady možné, že první mise z lunárního programu Artemis, při které má SLS vynést na oběžnou dráhu nepilotovanou loď Orion, proběhne až v příštím roce.

MiseStatusObdobí
missions icon Artemis I Plánovaná 12 / 2021
SLS, první stupeň rakety

SLS, první stupeň raketyVývoj SLS sice v letošním roce postupuje poměrně bez problémů, termín samotného startu se ale postupně posouvá. Ještě v roce 2012 se počítalo se startem v roce 2017. Termín se ale postupně posouval, až se dostal na letošní rok. Ještě v červenci se počítalo se startem 22. listopadu, aktuálně je to nejdříve 26. listopadu. Za předpokladu, že vše půjde hladce.

Artemis I

Při misi Artemis I poletí poprvé do vesmíru raketa SLS. Na oběžnou dráhu vynese zatím ještě nepilotovanou vesmírnou loď Orion, která se vydá k Měsíci. Z 25 dní ve vesmíru stráví Orion 5 dní na oběžné dráze Měsíce. Společně s Orionem odletí k Měsíci také 13 malých sond, které budou zkoumat Měsíc, jeho okolí a hluboký vesmír.

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Space Launch System (SLS)