do not follow here
SpaceX < LIVING fUTURE

SpaceX chce se svou vesmírnou lodí Dragon přistát na Marsu a na dalších planetách

Space Exploration (SpaceX) je jednou ze čtyř společností, které od NASA získaly miliony dolarů na vývoj pilotované vesmírné lodi, která by měla nahradit dosluhující raketoplány. 75 milionů dolarů, které získala společnost SpaceX, chce využít na transformaci už existující verze Dragonu, aby byla schopná cest do vesmíru s lidskou posádkou. Pro srovnání NASA kupuje jedno místo pro amerického astronauta na ruském Sojuzu za 63 milionů dolarů, náklady na jednoho astronauta v Dragonu při cestě na ISS by měly být kolem 20 milionů dolarů."Tyto finance urychlí vývoj našich raket a vesmírných lodí pro astronauty, s podporou NASA budeme připraveni na první pilotovaný let do vesmíru v roce 2014" řekl mimo jiné CEO a hlavní designér Elon Musk.

Po dokončení vývoje a dalších úpravách by měl podle společnosti SpaceX Dragon zvládnout přistání jak na Zemi, tak na jakékoliv další planetě včetně Marsu. Kromě toho bude vesmírná kapsle vybavena bezpečnostním systémem umožňujícím posádce kdykoli v průběhu letu nouzově opustit kabinu v případě nebezpečí.

V prosinci minulého roku, se společnosti SpaceX podařil první předváděcí let Dragonu, zatím bez posádky, i tak šlo ale o první podobnou misi, kterou provedla soukromá společnost. Tato varianta Dragonu by měla sloužit, podobně jako například evropský modul ATV, pro dopravu zásob na ISS. Společnost SpaceX se podle svých prohlášení teď hodlá soustředit právě na transformaci Dragonu pro lety s lidskou posádkou.

Galerie k článku

Více informací k tématu
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu

Další zprávy z kategorie
SpaceX

Načítám stránku...
x zrušit