Komerční let k Měsíci se Space Adevntures už za 4 roky, ještě jedno místo je volné

Americká společnost Space Adventures není v oboru vesmírné turistiky žádným nováčkem, naopak, na oběžnou dráhu vyslala už několik vesmírných turistů, má totiž dohodu s ruskou vesmírnou agenturou Roskosmos, od které nakupuje místa v sojuzech při cestách na ISS. Teď přišel zakladatel společnosti Eric Anderson s nabídkou komerčních letů kolem Měsíce, a opět k tomu chce využít již existujících ruských vesmírných technologií. Mimo jiné také řekl, že jedno ze dvou míst na cestu kolem Měsíce je už prodané a jakmile se prodá druhé, do 4 let by mohli první vesmírní turisté letět na Měsíc.

Se sojuzem na Měsíc

Se sojuzem na Měsíc americká společnost chce nabídnout vesmírným turistům let na Měsíc s už existujícími ruskými technologiemi do čtyř let.Součástí komplexu, který turisty na Měsíc dopraví, bude obytný modul, který poskytne dostatečný komfort astronautům na jejich sedmidenní cestě. Kolem Měsíce by měli proletět ve vzdálenosti pouhých 100 kilometrů od povrchu a opět se vrátit k Zemi. Podle Andresona je krása celého plánu v tom, že není potřeba vyvíjet žádnou novou technologii, vše lze zvládnout s již existující a dlouhými lety provozu ověřenou ruskou technologií.

Popis cesty uvedený na webu spaceadventures.com
"Vaši cestu na odvrácenou stranu Měsíce začnete startem na palubě vesmírné lodi sojuz, potom bude následovat start přídavného modulu, se kterým se sojuz na oběžné dráze spojí. Obytný modul poskytne větší pohodlí než měli astronauti misí Apollo, přídavný raketový stupeň zase poskytne palivo na cestu k Měsíci a zpět. Po spotřebování paliva se přídavný stupeň odpojí a Vy budete pokračovat dále na své majestátné pouti."
Líbil se Vám tento článek?
Podpořte tento web sdílením našeho obsahu
Chcete vědět o dalším článku?
Následujte LIVINGfUTURE na sociálních sítích


Další zprávy z kategorie
Lety do vesmíru